Skocz do zawartości

pytanie o zawieszenie , sprężyny sportowe a geometria kół?


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

rowniez zmieniam na dniach sprezyny 30/15 mm i jestem ciekaw czy bede musial cos ustawiac jeszcze ? pozdrawiam

A jednak nie ominie nas to, a tak w margiesie obserwowałem te aukcje z weitecami jestem ciekaw jak siądzie auto na tym zawiasie, bardzo prosiłbym o fotke na priva .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierwsze musisz wymienic amortyzatory bo auto na sportwowych ( czy tez obnizanych sprerzynach ) powinno dostac sportowe amortyzatory bo będzie Ci się dziwnie na drodze zachowywalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegi powyzej, jak nie wymienisz amorow tylko same sprezyny, to autem bedzie "bujac" na nierownosciach i wrazenie jest takie jak by auto "skakalo" po drodze a nie jechalo. Kumpel ma tak teraz w Toledo, przejechal sie moim (mam czerwone sprezyny i nizsze amortyzatory) i jazda jest mnieporownywalna. Choc nastaw sie ze po obnizeniu i utwardzeniu auta bedziesz przeklinal polskie drogi od stu diablow ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegi powyzej, jak nie wymienisz amorow tylko same sprezyny, to autem bedzie "bujac" na nierownosciach i wrazenie jest takie jak by auto "skakalo" po drodze a nie jechalo. Kumpel ma tak teraz w Toledo, przejechal sie moim (mam czerwone sprezyny i nizsze amortyzatory) i jazda jest mnieporownywalna. Choc nastaw sie ze po obnizeniu i utwardzeniu auta bedziesz przeklinal polskie drogi od stu diablow ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegi powyzej, jak nie wymienisz amorow tylko same sprezyny, to autem bedzie "bujac" na nierownosciach i wrazenie jest takie jak by auto "skakalo" po drodze a nie jechalo. Kumpel ma tak teraz w Toledo, przejechal sie moim (mam czerwone sprezyny i nizsze amortyzatory) i jazda jest mnieporownywalna. Choc nastaw sie ze po obnizeniu i utwardzeniu auta bedziesz przeklinal polskie drogi od stu diablow ;p

problem w tym że nie chce zrobic sobie taczki, ale chce obniżyc o 3-4 cm bo strasznie przód wyje w stosunku do tyłu, wiem jak sie jezdzi na sportowym zawieszeniu, w golfie mialem jak sprowadziłem amorki koni + springi weiteca, masakra była , sprzedałem to po pół roku i założyłem standart(do tej pory żałuje że sprzedałem tę zawieche), nie mineło nastepne 3 miechy jak nie mogłem patrzeć na ten dyliżans i zapodałem mu kit supersporta i wrażenia o wiele przyjemniejsze, było twrado ale znośnie, ale w bumce nie chce tracic znacznie na komforcie, mam załozone felgi 17 calowe i oponki 225/45 to już swoje robi zwłąszcza że tylnie opony to pirelki run flaty po załozeniu kit-u komfort całkowicie zniknie, a myśle ze do obniżenia 3-4 cm maksymalnie jakoś da rade na standardowych amorkach.

Chyba musze brac sie za robote i zobaczyc co z tego wyjdzie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieznosc & geometria.

 

...przodu i tyłu :cool2: i nie polecam do tej operacji małych "grajdołków", naprawdę niewiele stacji poradzi sobie z regulacją co nie znaczy że zrobią to za FREE !!! - domyśl się o co chodzi :mrgreen:

 

...co do amorków: do zawieszenia opuszczonego max -40 mm możesz śmiało zakładać Bilstein B4 spokojnie dają sobie radę i nic się nie "buja" jeśli oczywiście zamontujesz je nowe lub chociaż sprawne :cool2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowanie :

-przy SPREZYNACH WEITEC 30/15 i AMORTYZATORACH prawie nowych Bilstein b4 ---> trzeba ustawic geometrie kol i zbieznosc. PRAWDA ??? ??

wiecie przy okazji ile kosztują te zabiegi ??

Pozdrawiam i prosze bardzo o odp. bo juz na dniach dzialam :)

 

1 - Dokładnie...

2 - w ASO ok. 300 zł

 

...w galerii są fotki mojej E36 na takim zawieszeniu Weitec/Bilstein (30/15)

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.