Skocz do zawartości

Czy dedykowane uklady wydechowe REMUS mogą obniżyć moc ?????


Tom_04

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi koledzy czy dedykowany układ wydechowy (tłumik środkowy i końcowy) do BMW może obniżyc moć auta??? Zamówiłem wolnoprzepustowe Remusa a tu dziś ktoś mi nagadał, że czasem zakładając sportowe wydechy zamiast podnieśc się to spada moc auta :jawdrop:

Macie jakiś pogląd na tą sprawę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że ulter coś takiego zrobił, że obniżyło moc. Musimy pamiętać, że jeździmy BMW, w którym większość elementów jest bardzo dopracowana i zamiana ich na jakieś inne może wiązać się odwróceniem zamierzonego efektu. Remus to nie Ulter i pewnie daje gwarancje na swój produkt, że ma być to wydech sportowy nie tylko z nazwy, ale i z osiągów, jakie ma dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie zmodyfikowany wydech jest koniecznością przy okazji modyfikacji samego silnika, tzn. jeśli silnik ma większą moc (procesuje większą ilość powietrza i paliwa), to i więcej powietrza musi z niego wyjść. By to ułatwić, zakłada się niefabryczny układ wydechowy. Chodzi w tym wypadku o wyrównanie całego przepływu.

 

Natomiast zakładanie samego wydechu do fabrycznego silnika praktycznie nic nie daje (no może oprócz dźwięku), bo tam już producent zadbał o to, by przepływ był optymalny.

 

W każdym razie ja też jestem ciekawy Twoich wyników z hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie poważnym problemem w temacie wydechów jest nie tylko hałas (którego osobiście nie lubię), ale również usunięcie katalizatora. Wprowadza to błędy w odczycie składu spalin przez sondę lambda i... właśnie w tym miejscu może powodować obniżenie osiągów. Z drugiej strony jest również dopracowanie geometrii... słyszał ktoś o zjawiskach falowych? Fala stojąca? Praktycznie wygląda to tak, jakby w pewnym zakresie obrotów wydech był... zatkany.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JUŻ SĄ!!! Na hamownie nie miałem czasu pojechać, ale powiem Wam mocy nie stracił!!!! A nawet można odczuć, że swobodniej "oddycha" co przekłada się na odczucie większej, szybszej zrywności = pewnie pare koników więcej. Co do chałasu to słyszałem pseudo spotrowe tłumiki za 200-500 zł które buczą bez wzgledu na prędkość z jaką się jedzie. REMUSIKI pięknie brzmią głebokim, potężnym basem!!! I co najważniejsze nie buczą non-stop!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.