Skocz do zawartości

Pomocy ABS i Prędkościomierz


adamsexo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem typu zapaliła się kontrolka abs i odrazu przestał działać prędkościomierz żadnej reakcji.Co ciekawe obrotomierz działa .Co może być przyczyną tej usterki.Czy prędkościomierz jest zależny od abs-u.Dziekuję.

Zapomniałem jest to 540 i

Ewentualnie jaszcze jakiś rysunek lub dane gdzie w aucie mogę to znależć tzn. czujnik abs lub sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylny lewy czujnik ABS jest odbpowiedzialny za ABS ASC i predkosciomierz , a reszta czujnikow tylko ABS i ASC . I uwazaj zeby ci nie uszkodzili pierscienia magnetycznego na lozysku z ktorego czyta czujnik ABS . Ja mialem taki przypadek i miesiac czasu szukalem przyczyny ,nawet w serwisie nie wiedzieli co jest , stwierdzili komputer ABS a to byl tylko uszkodzy jeden magnes na lozysku przy nieumiejetnej zmianie czujnika ABS, poprostu czujnik nie chcial wyjsc wiec w warsztacie ktory mi to robil pomogli mu srubokretem i uszkodzili ten pierscien . Czujnik musi sam wyjsc a jak nie to mozna mu pomoc ale z glowa , przedewszystkim nie wbijac nic na hama do srodka jak w moim przypadku . Czunjnik nie jest drogi kolo 200zl w serwisie a wymiana dla fachowca to 5 min .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie najlepiej podlaczyc pod komputer auto i ci powie ktory czujnik jest uszkodzony ale na bank tylny lewy jak predkosciomierz tez nie dziala

Witam własnie jeszcze czekam na wymianę tego czujnika,bo macherzy nie mają wolnego czasu teraz.Ale w 98% może być to bo wczoraj jadąc wjechałem na garb i zaczęło działać wszystko. No i się nacieszyłem przejechałem ze 20 km i przy chamowaniu znów sie pozapalały kontrolki,a zcujnik już kupiłem tak wieć pewnie coś nie styka tylko .A sprawdzajcie ceny w serwisach autoryzowanych i porównujcie z cenami w sklepach.Ja np.trafiłem czujnik w serwisie o 130 zł taniej niż w 4 sklepach a nie wspomnę u mechaników.Dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieta prawda , ludzie nawet nie dzwonia do serwisu bo z gory zakladaja ze jest drogo a to nie zawsze prawda ja juz nie raz sie przekonalem , i czesto jest nawet taniej niz w sklepach z czesciami . Koledze padla podstawa walu w E32 i kupil wyrabana uzywke za 250 zl ktora sie do niczego juz nie nadawala a w serwisie nowa kosztowala 200zl . Nie ktore czesci na prawde sa nie drogie. Czesto na gieldzie widze ceny i sie smieje bo wiem ile dana czesc kosztuje w serwisie , a ktos za uzywana wola czesto nawet kilkakrotnie drozej niz nowa w BMW .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.