Skocz do zawartości

Wymiana całych zegarów w E36


bartiL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym wymienić całe zegary w E36 czy zegary muszą byc od tej samej pojemnosci? Czy wystarczy ze bedzie tak samo wyskalowany obrotomierz i predkosciomierz? I jak z przebiegiem gdzie on jest zapisywany jest jakas kostka którą musze przełozyć? Zmieniam zegary bo inspekcja prawie wogóle sie nie świeci (jedynie pod słonce widac ale słabiutko) aaa i jeszcze co zrobic zeby znikneła pomaranczowa kropka koło przebiegu? Prawdopodobnie ktos mieszał przy przebiegu :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę wsadziłem zegary od 320i do mojej 318is i była kiszka. Obrotomierz przekłamiwał. Reszta ok. Nie wiem jak z innymi modelami.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=54180&highlight=czerwona+kropka

Tu masz trochę o kropce to możesz poczytać. Ale tematów o czerwonej kropce jest kilka. Poszukasz sobie.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku w e36 masz eproma z przebiegiem i innymi danymi jak np:nr karoseri.i aby wszystko bylo oki musisz go przelozyc lub wykasowac i wpisac dane twojej beemy.A jesli chodzi o kropke to faktycznie duzo bylo na ten temat ale moge powiedziec ze nie ma nic wspolnego z "mieszaniem w przebiegu"i wiem to z wlasnego doswiadczenia.
te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz troche informacji mam, podsumowując:

- zegary muszą być od 4 cylindrówki ( bo mam m44)

- wypinając i przekładając kostke zachowam ten sam przebieg.

 

Co braku tej inspekcji to może masz spaloną żarówkę skoro kiepsko widać...Ja tak miałem i myślałem,że coś nie tak...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inspekcje widać ale gdy na licznik świeci słońce ale też bardzo słabo...Mówisz że żarówka? A jaką tam trzeba wstawić masz moze link lub foto?

 

Ja bym stawiał na żarówkę,skoro widzisz inspekcję to nic innego nie może być...Musisz wyjąć zegary i włożyć nową żarówkę,bodajże 1.5W...ale może być też 1.2W...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade :) spróbuje zmienić żarówke a przy okazji założe chrom obwódki na zegary :mrgreen: jak nie bedzie działac bede kombinował dalej...a ta pomaranczowa kropka chyba zostanie na zawsze :x

 

Tą kropką się nie przejmuj!Jak będziesz sprzedawał to możesz się rozejrzeć za innym licznikiem,albo dać dobremu elektronikowi...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
BARDZO PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ KTÓRA ŻARÓWKA JEST OD INSPEKCJI.???? MAM ZEGARY NA STOLE I NIE WIEM KTÓRA ZARÓWKA ODPOWIADA ZA ŚWIECENIE INSPEKCJI!!

 

Obstawiałbym którąś z tych koloru kawowego. Spojrz na zdjęcie które pokazał _Tomek_. Prawie pod tą niebieską kostką.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji założyłem jeszcze obwódki chrom kupione na ebay'u

 

http://cgi.ebay.de/Tachoringe-mit-KLICK-fuer-BMW-E36-3er-Z3-zum-EINCLIPSEN_W0QQitemZ260149126567QQihZ016QQcategoryZ72978QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Są rewelacyjne!! Szczerze POLECAM

1. SĄ identyczne jak oryginalne BMW

2. Są wykonane tak że pasują idealnie na wcisk słychać klik! i siedzą na swoim miejscu idealnie. Zadnego klejenia ani doginania długopisem!!!

Tanie nie były (dochodzą koszty wysyłki 12euro) ale obwódki te warte są swojej ceny ;) i ten efekt :norty:

 

W rozebraniu zegarów pomógl mi ten LINK:

http://62.154.241.140/images/IGB/Einbau/einbau.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.