Skocz do zawartości

Problem z biegami w e36


Marli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam auto BMW e36 m40 316i r91

Mam problem ze skrzynią. Miedzy silnikiem, a skrzynią biegów jest wyciek oleju. Wszystko było ok, ale po jakimś czasie biegi zaczeły się dziwnie zachowywać (każdy). Gdy wbijam bieg na zimnym, lub rozgrzanym silniku, jest jakiś chwilowy opór. Czy to wita tylko ubytku oleju ze skrzyni? Czy jak uzupełnie, lub wymienie olej, to wszystko powróci do normy? (oprócz wycieku oczywiście :) )

Ps. skrzynie nie zgrzyta przy wbijaniu biegów - tylko ten opór jest niepokojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tu nie stawiał wcale na skrzynię... miałem podobnie ze po skrzyni mi coś leciało. Okazało się że wysprzęglik był już na wykończeniu i biegi coraz gorzej wchodziły, aż pewnego razu stanąłem na krzyżówce i wogóle nie chciał załączyć biegu.

 

Zobacz czy to co cieknie ma konsystencję bardziej oleju czy bardziej płynu hamulcowego (wysprzęglik na tym pracuje), sprawdź zbiorniczek płynu ham. czy ci nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika, powiedział, że od wycieku zalało sprzęgło i że jest do wymiany. Przejechał się tym samochodem i powiedział, że biegi wchodzą normalnie :liar:

Za sprzęgło chcą 800zł :mad2:

 

+ dotego wyciągnięcie i włożenie skrzyni. Owariowali, czy co?

Czy to możliwe, że może być mało oleju w skrzyni i dlatego tak biegi wchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie - po zakupie było ok i w sumie nadal jest ale skrzynia pracuje mniej płynnie to mojej głowy nie zajmuje póki co...

 

podczas mojej wizyty na kanale stwierdziłem, że objawy mam takie jakby przy korku od zlewu oleju ze skrzyni deliatnie się pociło - po oględzinach u mechanika stwierdził on, że to nie korek ale to idzie gdzieś z silnika - póki co nie zalecił natychmiastowej kuracji odnawiuającej ale w najbliższym czasie mnie to czeka :duh:

 

nie wiem czy będę to konfrontował z innym mechanikiem ale na mysl zakupu nowej skrzyni i jej wymiany aż mnie boli - ale jak trzeba bedzie to płacz i płać - trza uwaznie kupować a póxniej jesli samochód chce się mieć dla siebie trzeba dbać

 

cóż jesli po zmianie olej sie nie zmieniło to może jakas uszczelka - jedź do innego mechanika i zapytaj go o radę - jeśli werdykt sie powtórzy sam kup sprzegło - allegro lub gdzieś i zabul tylko za wymianę - ja takie sprawy załatwiam tak, iz mam domowego mechanika kupuje mu orginalene cześci a on mi je wymienia - dodatkowo okresowo odwiedzam serwis i konfrontuję rzetelność jego pracy

 

spójrz na to http://allegro.pl/item213935835_sprzeglo_kpl_bmw_e30_e36_e34_poj_1_6_1_8_hit_.html

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechanika, powiedział, że od wycieku zalało sprzęgło i że jest do wymiany. Przejechał się tym samochodem i powiedział, że biegi wchodzą normalnie :liar:

Za sprzęgło chcą 800zł :mad2:

 

+ dotego wyciągnięcie i włożenie skrzyni. Owariowali, czy co?

Czy to możliwe, że może być mało oleju w skrzyni i dlatego tak biegi wchodzą?

 

800 zł to w Warszawie sprzegło + robocizna za samo sprzęgło tyle nie dawaj ja dałem 600 zł za SACHSA bez żadnych zniżek czy znajomości.

BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie same objawy zbiegami,sprzeglo bylo wymieniono i nadal czasem jest ta dziwna blokada przy zmianie biegow:( to jak 800 zl to i tak malo ja dalem za sprzeglo i robocizne 1000zl w autoryzowanym serwisie BMW bo moj mechanik byl na urlopie :( najwazniejsze to to ze wycieku zadnego nie mam a mimo to te opory sa wiec nie wiem ale mysle ze to cos mechanicznego w srodku skrzyni,nie znam sie za bardzo na mechanice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.