Skocz do zawartości

Coś niedobrego dzieje się z tyłem powyżej 100 km/h


galek

Rekomendowane odpowiedzi

BMW E36 318i 1992 rok sedan

 

Witam!

Coś jest nie tak z zawieszeniem z tyłu :cry: , do 90 - 100 wszystko jest ok jedzie się super w zakręty itp ale powyżej 100 km/h wpadnięcie w mały dołek na prostej powoduje nieprzyjemne wahnięcie samochodem. przód jest ok tył natomiast szarzuje po jezdni. Czytałem ze są tam trzy wahacze jeden wzdłużny i dwa odchodzące od różnicowego układu. poczytałem i nic tam nie znalazłem. Dodam ze sprawdzałem przy ostrym hamowaniu nie ściąga ani nic nie stuka na dołkach nie puka. Nie wiem o co chodzi!

 

HELP :) piwko za dobrą rade. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony są nowe, i alufelgi tez są nowe, więc na da rady zeby tutaj była wina, musi być coś albo na wahaczu albo nie wiem na pół ośce ?? nie mam bladego pojęcia... może jakieś tuleje...

 

luzy takie sprawdziłem: podniosłem jedną stronę z tyłu na luzie i bez ręcznego złapałem koło na górze i na dole, delikatnie ruszyłem ... około 2 cm jest ruch przy mojej sile, siła samochodu zdecydowanie większa.. nie wiem cóż to takiego, na pewno nie łożyska bo to było by słychać... a tutaj cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objawach również obstawiał bym, ze amortyzatory lub jeden amortyzator koncza swoj zywot - nie sugeruj sie tym, ze na przyklad na jakiejs sciezce diagnostycznej pokaze ci ze maja nawet miedzy 60-70% sprawnosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, brat był na przeglądzie, powiedział mu koleś ze amory do wymiany jeden wylał

 

Monroe - 148 za sztukę

Bilstein - 121 za sztukę

 

to juz mam z głowy jeszcze mi została naprawa szyber dachu i można szaleć :d

 

Dzięki za porade :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem na przegladzie i pokazywalo na 4 amorach po ok 50-54% sprawnosci i gosc mowi ze jest ok,ale czy 50% to jest ok?

 

Tak, jest OK. Nawet nowe amortyzatory nie maja 100% skutecznosci jest to poprostu nie mozliwe (zawieszenie sklada sie z kilku elementow). Ja mam nowiki amortyzatory i na przegladzie bylo 78% i facet odrazu sie mnie pyta czy je niedawno wymienialem. Wiec ponad 50% jest tez w miare OK. Wazne zeby nie bylo zbyt wielkich roznic miedzy lewym a prawym amorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, wymieniłem amortyzatory Bilstieny sztuka 122 złote polecam sklem w lodzi autocom super sprawa, i troche sie poprawiło ale nie do konca przy okolo 120-140 znowu buja i pływa... :(

Powiedz mi jak sprawdzić te tuleje pływające w tylnej belce jak mówiłeś o nich, sam raczej tego nie sprawdze...

zastanawiałem się nad wymianą sprężyn z tego względu ze gdy samochód stoi na betonie w miare prostym to jedno kolo nieznaczenie jakies 2-3 cm jest bardziej schowane w nadkole niz drugie.. moze to tez wina tego ??? HILFE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest wina sprężyn. Sam mam kłopoty z tym pływaniem zwłaszcza jak na zakręcie studzienkę złapię to czuć jak by tył innym torem jazdy przez chwilę jechał. Zawieche mam po remonce z tyłu wymienione oba wachacze + osprzęt nowe amory. Tych tuleji nawet na diagnostyce nie można wyłapać musi je obejrzeć mechanik dokładnie to są to tuleje stalowo gumowe tynej belki nazywane pływającymi właśnie przez ten efekt w przypadku kiedy są wyrobione lub mają gumy popękane. Wprzyszłym miesiącu je będe wymieniał.
BMW forever!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK OK OK, ale powiedzcie mi czy to te tuleje czy są jakieś inne ? :( :( :(

 

http://www.allegro.pl/item211938923_tuleja_wahacza_bmw_e36_meyle_germany_tuleje.html

 

Wszystkim chyba jezdzilem tzn samochodami z europy francuzy, szwedzkie, angielskie, ale BMW jezdzi mi sie najlepiej nie zamienie tego na zaden inny samochód, jesli sprzedam swoje E36 318 to zakupie pozniej 730 np cos takiego :) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2990988 :mrgreen: [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.