Skocz do zawartości

Co to maże być???


RafiRud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio byłem na Ukrainie i przy okazji zatankowałem auto na stacji tzw. zielonej koło granicy bo podobno tam jest dobre paliwo ,że to ukraińskie BP.Samochód jeździ ale na kompie OBC pokazuje kolosalne spalanie.Jeszcze nie tankowałem naszego paliwa bo nie chce mieszać,ale jak zawsze palił 12,5 po mieście przy pałowaniu teraz normalnie pokazuje 15,6l/100km.Coś jest nie tak.Czy to wina paliwa a miało być 95bezołowiowa czy może zbieg ooliczności i coś padło sonda lambda itp.?

Podpowiedzcie coś.Jutro specjalnie lece do Warszawy do Zoo :D z dziecmi zeby wypalić wache i wlać naszej.Naprawde troche przesada 15,6l.Chyba że komputer coś fikcuje.Nie sprawdzałem w CPN tylko sugeruje sie OBC bo zawsze mi sie zgadzało z dystrybutorem.

Jaka przyczyna jest tego wskazywania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Skoro jutro się wybierasz w trasę to zatankuj tej naszej i zobaczysz wtedy jakie będzie na kompie spalanie. Jeśli możesz sobie policzyć ile naprawdę spalił tej ukraińskiej to będzie porównanie z OBC. Daj znać jutro jak wrócisz jak sprawa się ma :wink:

Miłej podróży :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej na 100% będzie spowodowane tym paliwem, gdby sonda lambda szwankowała to miałbyś też inne objawy. Jak paliwo jest kiepskiej jakości to musisz go więcej spalić żeby jechać tak jak lubisz. Tak właśnie jest z gazem, każde auto spali więcej gazu żeby mogło się tak samo bujać jak na benzynie. Jak już wyjezdzisz tą ukraińską wache to nalej sobie shella V-Power żeby posprzątać w układzie paliwowym po tym syfie z ukrainy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.