Skocz do zawartości

Pekła mi dzwigienka reg. luz zaworu bmw 730ia m30


ceniek 318i

Rekomendowane odpowiedzi

jest to na zaworze 1 cylindra zaw. wydechowy.Czy konieczne jest zwalenie głowicy ? wiem ze koleś w m20 zrobił wymiane rej dzwigenki bez zdejmowania głowicy i czy dzwignie z silnika m20 są inne niz m30 :modlitwa:

E38E39.pl Zapraszamy



http://forum.7er.pl/images/signatures/1472529404c02d57a7de6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja silnika jest podobna. O ile będzie tam tyle miejsca żeby wypchnąć ten kawałek wałka na którym te dzwigienki są zamocowane nie powinno być problemu. Ja myśle że obejdzie się bez zdejmowania głowicy. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych oględzinach tego silnika z tyłu ( od strony przegrody ) daje sie wyczuć coś w rodz. dekielka przykręconego na kilka śrub m6 moze odkręcenie tego pomoze????? :P

E38E39.pl Zapraszamy



http://forum.7er.pl/images/signatures/1472529404c02d57a7de6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować odkręcić te śrubki i przesunąć laszę w stronę grodzi....aczkolwiek wydaje mi sie że najlepszym i najwygodniejszym sposobem będzie wyciągnięcie głowicy.

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :)

Jak masz ochotę to podziel się i opisz krok po kroku jak to zrobiłeś - bedzie dla potomnych :8) lubiących grzebac w m30 :twisted:

( Raz robiłem tą operację ściągając głowicę , jestem ciekaw w którą stronę pchnąłeś lasze, na której siedzi konik i czy wykręcałeś śrubki zaślepiające w niej... zapewne miałeś trochę roboty ze zdejmowaniem zabezpieczeń koników... ;) ) Pozdro i czekamy na opis :cool2:

6 INLINE...

Quattro-Serwis Kraków, ul.Rzemieślnicza 20.

www.quattro-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.