Skocz do zawartości

klima a moc silnika


Mehow

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie zauważam różnicy , ale całkiem możliwe bo skoro wzrasta spalanie , to pewnie alternator stawia większy opór przez co moc w jakiś tam sposób spada!!! a najlepiej to sprawdź przyspieszenie...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi sie wydaje, ze to normalne mialem 730 i 325 teraz mam 750, oprucz mialem elilpse v6, mondeo v6 i safrane v6 i w kazdym aucie mialem tak samo- znaczy po wlaczeniu klimy spadala moc silnika i wzrastaly obroty. Poprostu klima pobiera duze natezenie pradu. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresor jest zasilany paskiem wiec bedzie stawial opor (nie spotkalem sie z elektrycznym, ale moge sie mylic). policzcie sobie jaka grzalka (ile kW ) musi w zime grzac zeby ogrzac o 10 stopni wasz pokuj, tu jest podobnie, tylko ze proces chlodzenia jest bardziej kW-zerny. w bardzo prosty sposob przeliczycie sobie kW na konie mechaniczne.

dlatego nie warto ustawiac klimy na maxa, roznica temp okolo 5 stopni jest odczuwalna jako mily chlod, a zwiekszanie mocy klimy zabiera moc silnika i paliwo z baku. w climatronicu jest przewaznie opcja Eco. najlepiej dobrana sprawnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim E32 na klimie spadek mocy był znaczny ale jeździłem też autami w których się tego praktycznie nie czuło. Proponuję podjechać do warsztatu i sprawdzić czy ciśnienie w układzie nie jest za wysokie. Gdy nabiłem klimę w alfie to zachowywała się jakbym jechał na hamulcu ręcznym, okazało się, że miał za dużo gazu i ciśnienie było zbyt wysokie a tym samym pobór mocy też. Czasami może się zdarzyć, że filtr (skraplacz?) jest już przypchany (a w starszych autach jest to tym bardziej prawdopodobne) i również pobór mocy wzrośnie.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. piszecie ze jak wlaczycie to moc w silniku , jest to normalne zjawisko bo sprezarka potrzebuje mocy by pompowac czynnik tak jak w sprezarce powietrza jest silnik elektryczny czy inny , bylo to w szkole podstawowej na fizyce

 

y :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.