Skocz do zawartości

Problem!!!


b3paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!525tds i od jakiegoś czasu mam nieraz problem z odpaleniem.Raz elegancko odpali a drugi muszę trochę rozrusznikiem naszarpać się.Ktoś mi powiedział,że to problem świec żarowych,ale nawet jak jest ciepły nieraz nie chce zapalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum juz bylo.Ja mialem problem przy zapalaniu na cieplym i na szczescie to byl przestawiony kat wyprzedzenia zaplonu a nie nastawink w pompie wtryskowej.Pojedz na dobrego kompa to bedziesz wiedzial w czym problem bo szkada aku i rozrusznika

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny problem z odpalaniem w swoim i niestety były wszystkie do wymiany z 6 tylko jedna była jeszcze ok ale podobno jak wymieniać to wszystkie i tak też zrobiłem i jak ręka odjał.

Przypuszczam że to własnie swiece ale może to problem o którym pisze kolega .

Swiece pewnie mozna sprawdzic zanim pojedziesz na komp ( w końcu za darmo nie podppinaja) zostanie cos na świece :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie!!!!Zobacz tez czy masz dobre werzyki przelewowe!!!Ja mialem taki problem w e36 325TD po wymianie tych werzykow problem zniknal!!!

A jesli nie to musisz znales dobrego kompa i zlokalizowac przyczyne,chyba ze jest problem mechaniczny to komp teko nie wykryje!!!Pozdrawiam Arek!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tez prawda podpiecie pod kompa to 50zl przynajmniej w okolicach Poznania!!!A co do swiec to jak wymieniac to wszystkie,bo zeby je wymienic trzeba zdemontowac kolektor ssacy!!!A wiesz jak sie je sprawdza??Odlacza sie przewody ze swieci podaje sie plus,tzn dotyka sie swiecy.Jak iskrzy tzn ze jest dobra!!!Ale jesli jest ten sam problem na cieplym silniku to wykluczalbym swiece.Poniewaz nacieplym silniku tez one nie grzeja,bo rozlacza jes przekaznik!!!!Moze byc tak ze zaworek zwrotny na pompie nie trzyma i paliwko sie cofa,lub jest problem z pompa wtryskowa!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z mechanikiem.Podobno po 200tyś. tak zaczyna dziać sie z tym silnikiem.Zaproponował mi montaż jakiegoś pod rozrusznika. Ostatnio to robił w omedze z tym samym silnikiem i zdało egzamin.Jak coś z tego wyniknie to dam Wam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie montuj tego ustrojstwa co ci ten mechanik proponuje!!!! To odroczenie wyroku!!! Problem który opisujesz rzeczywiście może dotyczyć świec, może dotyczyć równiez pompy wtryskowej i innych podzespołów. Rozumiem że objawy występują jedynie na ciepłym silniku? Jeśli tak to trzeba zbadać pompę wtryskową a nastepnię reszte układów. To co proponuje ci mechanik to zapewne urzadzenie, którego zadaniem jest maxymalne nagrzanie świec nawet na ciepłym silniku co ułatwia rozruch ale nie eliminuje problemu!!! Wizyta na kompie powinna pokazać co się dzieje. Aha i nie korzystaj z usług tego mechanika, widać gość nie ma pojęcia o naprawie diesla co doprowadzi do maksymy Będziesz Miał Wydatki!!!

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.