Skocz do zawartości

Problem po odpaleniu na zimnym silniku!


Marlon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie od jakiegoś tygodnia mam problem ze swoim e38 735 v8:

Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu nie chce mi wchodzić na obroty, dusi się, strzela z tłumików, do momentu "delikatnego - ok.30 stopni" rozgrzania nie reaguje na gaz!!! :mad2:

Problem ten znika po przekroczeniu wspomnianych 30 stopni - co może być przyczyną? - Pomocy!!! :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie od jakiegoś tygodnia mam problem ze swoim e38 735 v8:

Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu nie chce mi wchodzić na obroty, dusi się, strzela z tłumików, do momentu "delikatnego - ok.30 stopni" rozgrzania nie reaguje na gaz!!! :mad2:

Problem ten znika po przekroczeniu wspomnianych 30 stopni - co może być przyczyną? - Pomocy!!! :modlitwa:

 

Czujnik temperatury silnika od razu bym sprawdził. Taki co podaje temperature na ECU. Chyba masz dwa ale pewien nie jestem... może jeden? V12 ma dwa na pewno.

Sprawdzasz opór.

 

Nie masz zwiększonego zużycia paliwa?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznego wzrostu zużycia paliwa nie odczuwam - wszystko jest OK poza tym co opisałem wyżej! Najdziwniejsze jest to że w jednym dniu jest wszystko OK, a na drugi dzień dusi się!!!

Efekt jest taki jakby nie było ssania!

Jak mogę sprawdzić czy ssanie działa poprawnie?

:mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź rezystancje czujnika temperatury na zimnym silniku i na gorącym.Nie pamiętam tylko czy podczas nagrzewania silnika rezystancja maleje czy rośnie (jeżeli nie zmienia się rezystancja czujnik jest walnięty). Ale na kompie powinien wyjść błąd tego czujnika.

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.