Skocz do zawartości

[E36] alarm + centralny coś nie tak


urkooo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam bmw e36 sedan, zamontowałem w nim alarm skorpion 2000a z2.

w samochodzie jest centralny zamek który chciałem też podłączyć, niestety mimo iż znalazłem kable pod kierownicą na których pojawia się napięcie przy wyłczeniu i włączeniu zamka to po podpięciu ich do alarmu przez przekaźniki nie ma żadnych reakcji na pilota alarmu.

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jak jeszcze nie znalazłeś, to masz :twisted: :

 

"Centralka w bawarce sterowana jest plusem, a większość alarmów chodzi na (-) wiec musisz użyć dwóch przekaźników

 

I-sposób(zamykanie z jednoczesnym ryglowaniem zamka)

-kabel biało-czerwony - zamykanie

-kabel biało-zielony - otwieranie

na czas otwierania kabel czerwono-zielony musi zostać rozłączony. Tym kablem idzie stałe 12V+ (użyj przekaźnika)

W ten sposób zostaje zachowana funkcja ryglowania zamka i po wybiciu szyby nie da się otworzyć zamka od środka.

 

II-sposób (zamykanie bez ryglowania).

Kabel biało czarny -zamykanie

kabel biało zielony - otwieranie

W obu przypadkach musi być na czas otwierania i zamykania "odcięty" czerwono-zielony. Ten kabel służy chyba do czegoś, co zapobiega otworzeniu zamka kabelkami w przypadku wyrwania zamka,(ale nie jestem pewien - to moja teoria), Dlatego warto użyć przekaźnika by był cały czas podłączony.

Możesz podpiąć się pod wiązkę pod kierownicą(tą wychodząca z drzwi kierowcy)."

Zaznaczam, że to nie moje porady, tylko cytat. Któryś z kolegów podał wszystko na tacy i za to mu chwała i cześć :D

Królowa jest tylko jedna - HAYABUSA!

Było: E-34 520i M50, E-36 318i M40, szukam E-39 3.0D M57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.