Skocz do zawartości

Ile powinien spalać silnik 1,6 w E36 compact?


indante

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi w Szukaj. Wcześniej jeździłem w cyklu mieszanym, z przewaga trasy i spalał ok. 7.6 - 7.8 l.

Teraz więcej miasta i pali 10 l. Czy powinenem udać się na jakąś regulację? Jeżdże raczej delikatnie, uważam na kulture pracy silnika. Z|ałożenie LPG jest dla mnie swiętokradztwem, a przy obecnych cenach benzyny zaczynam się zastanawiać nad dieslem.

BMW - Best of My Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój smoczek pali w mieście pomiędzy 11 a 12 litrów. Trasa między 7 a 7,5l. Myślę że w compact 10l w mieście to całkiem normalne.

316i kumpla pali 11 w mieście więc to że ma 1.6 wcale nie znaczy że będzie mu sporo mniej palił.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Te 11 w miescie to przesada.Chyba,ze od świateł do swiateł gaz i ostre hamowanie.Wtedy mozliwe.Przy lekkiej nodze bierze mi 8 w porywach do 9(z klimą).Trasa 7-7,5.Nie sciemniam,nikt mi przecież nie dołozy do paliwa.Wszystko mam sprawne,opony nowe i własciwe cisnienie,zbieżność i geometria ustawione.To tyle.Pozdro ! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma nowszą furkę, bo z 98 więc pali mu 8-9 litrów, w co też ciężko mi uwierzyć...Twoje spalanie jest normalne...10 litrów to nie tragedia...Mój pali od 9.5 l do 11 l przy dość ostrej jeździe...U mnie w mieście osiągnięcię granicy 9 litrów lub 8 w BMW to bajka...Tylko światła i ciągłe ruszanie i jazda na 2 lub góra na 3!!!U Ciebie może być podobnie więc się nie dziw że spalanie jest wysokie.Nie martw się, wszystko jest w porządku!Gdyby palił 14-16 litrów to wtedy są powody do obaw...

P.S. Sprawdź czy kalbe wysokiego napięcia, świece oraz filtry są w dobrym stanie...bo to też wpływa na spalanie. Pozdrawiam :lol:

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisali poprzednicy... przy ostrzejszej jeździe 10l przy normalnej 8,5-9 po trasie 6,5-8 (zależy od prędkości na trasie) :P a gazu to w mieszanym tak 12 :) no ale skoro wg Ciebie to świetokradztwo to może nie potrzebnie wspominam ;)

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Spalanie w mieście od 12(krótkie trasy w centrum, korki itp.) do 15 (zima krótka trasa).

W mieście wyniki poniżej 10l też osiągałem ale to w tedy gdy jechałem do domu około 30km obwodnicą.

Trasa około 7-7,5l z klimą prędkości 110-120km/h (zwykłe drogi).

Wyniki średnie z ostatnich 2 lat, paliwo '95 cały czas ta sama stacja.

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-9 litrów w Radomiu chyba na obwodnicy , ja jeszcze nie miałem mniej niż 11 ( tylko miasto) a dodam że wszystko mam w porządku.

 

Dobrze powiedziane...ale mnie udaje się zejść do 9.5 litra na 100 km...jednakże zdarza mi się to co 3 tankowanie...Z reguły wychodzi niewiele ponad 10 litrów...Światła są tak u nas zsynchronizowane iż nawet popularne maluchy(Matiz, Fiesta) spalają u nas 7 litrów...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kolejna bezsensowna dyskusja o spalaniu - było setki razy i zawsze dochodzi się do tego samego - spalanie zależy od tak wielu czynników, że nie można porównywać. Czasem dochodzi do takich absurdów, że ktoś z 'miasta' z jedną drogą chwali się, że mu mało pali...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie podczas krótkiego okresu użytkowania przez żonkę compacta 316 '96 m43: trasa bardzo spokojna 6,6-6,9; trasa nieco szybsza 7,3-7,5; miasto 11-12. Jeździ kobieta, ale wie jak pociągnąć obroty pod odcięcie. :D

 

Wartości spalania na podstawie komputera pokładowego i własnych obliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja rowniez sie przylacze do rozwazan nad spalaniem...

Posiadam swojego Compact'a 94r' 1.6 kilka miesiecy i mile mnie zaskoczyl na trasie...Jaworzno-Zakopane w ta i z powrotem 340 km wyszlo 6.5-7.0 L/100...Ale to wiekszosc trasa, korzystanie z hamowania silnikiem, ale zdarzalo sie depnac ostro kilka razy...Co do miasta, coz...teoretycznie bierze okolo 9L/100km przy raczej spokojnej jezdzie, czasem z max zrywem 0-120 km/h,ale to baaardzo sporadycznie (jak mnie Kobieta wkur... to deptam zeby sie uspokoila, hehe) Ale wiecej niz 10-11L mi nie wzial...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.