Skocz do zawartości

Kilka pytań o 525TDS........


leszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że pierwszy raz mam auto z serii 5 mam kilka pytań:

- posiadam automat- proszę mi powiedzieć co to jest wciskam pedał gazu na maxa....i czuję jakym coś włączył..czuję pod pedałem jakiś włącznik...to zmiana trybu pracy skrzynki czy co? :)

- druga sprawa po prawej stronie kierownicy interesuje mnie druga manetka...wiadomo pierwsza to wycieraczki spryskiwacze etc..ale niżej jest jakaś jeszcze- co to? :)

- czy da się wyłączyć podgrzewanie lusterek? bo mam ciepłe cały czas.

 

dzięki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.3. podgrzewanie lusterek (przynajmniej w e39) jest sterowane specjalnym ukladem, ktory sprawdza temperature i impulsowo zalacza obwod podgrzewania lusterka. Moze ktos cos mieszal w instalacji i zrobil jakies obejscie tego ukladu na stale podlaczajac grzanie.
Facet z próchnicą grał w kości i... wypadły mu cztery szóstki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki z ainfo:

A teraz następna porcja pytanek: :lol:

- Gdzie się znajduje bagnecik od skrzynki automatycznej?- chciałbym sprawdzić olej.

- Ile oleju silnikowego należy wlać w ten motor?

- Czy powie mi ktoś jak obsłużyć ten tempomat? przy jakim progu prędkości działa?...Jest tam kilka położeń manetki..dlatego nie bardzo wiem jakie za co odpowiada.

 

 

pzdr

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ma bagnetu od skrzyni automatycznej :) - jak nie wiesz kiedy byl ostatio zmieniany olej w skrzyni to go wymien oczywiscie nie zapominajac o filterku i uszczelce

- 6.7 litra

- od siebie/do siebie - zalaczasz i wylaczasz tempomat; gora - zwiekszasz predkosc przy zalaczonym tempomacie, dol - zmniejszasz predkosc, przycisk w manetce - pamiec tempomatu czyli zalacza cis ie ostatnia predkosc jaka byla ustwiona na tempomacie

 

sciagnij sobie instrukcje obslugi do e34, krazy gdzies po necie, tam masz wsio objasnione :)

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kształtują koszta wymiany oleju filterka oraz uszczelki- pytam, żeby mieć rozpoznanie przed ewentualnymi naciągaczami....

czy wymiana przebiega tak jak w zwykłej skrzynce? czy trzeba coś odpowietrzać..etc..

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej do automata, ile, jak sie go wymiania - wszystko w tym temacie http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33255&highlight=asb+wymiana+olju

 

do silnika juz ci pisalem wczesniej - 6.7 litra - jaki?? a na jakim teraz jezdzisz?? ja jezdze np: na mobil super s 10w40 i wszystko jest cacy. poszukaj bo juz temat byl nie raz poruszany jaki olej do tds'a.

Wszystko o dieslach BMW .::: http://www.bmw-diesel.pl :::.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.