Skocz do zawartości

Polepszanie wersji standard


CORK_E36_318i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pomyslalem sobie ostanio ze mozna by wzbogacic troszke standardowa wersje wyposazenia e36. Niestety nie wiem jak sie za to zabrac(pierwszy raz sie bawie niemcem, japonczyk ma wszystkie wtyki w kazdym otworze gdzie powinno cos byc), nie posiadam zadnych informacji. Zastanawialem sie na pocztek nad el. szyberdachem, tzn wykrecic korbe i wstawic silnik. Ale czy to pojdzie??? Nastepne sa halogeny, czytalem ze mozna o zrobic i czasamijesst instalacja polozona. Czy ktos jeszcze wie co mozna dolozyc ze szrotu by polepszyc wersje standard??? Piszcie jesli macie jakies pojecie, kazda informacja sie przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego muszę cie zasmucic. BMW nie przewidziało dokładania czegokolwiek w e36 i w wiekszosci przypadków nie ma potrzebnych przewodów. Ja do swojej załozyłem halogeny, elektryczne siedzenia z podgrzewaniem i regulacją, elektryczny szyber, pełen komputer (wszystkie funkcje sprawne), tempomat, zestaw Hi Fi oraz ASC. W moim przypadku nie było problemu bo kupowałem te wszystkie elementy tak by posiadały potrzebne kostki i wystarczyło po schematach dokładac przewody. Obecnie pracuje jak załozyc pneumatyke od 750 na tył. Ale ten temat zaczyna mnie juz troche przerastac. Zobaczymy co z tego bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO LADNIE WIDZE ZE NA FACHURE TRAFILEM W TYM TEMACIE. A JAKIES WSKAZOWKI MOZESZ PODAC CO BEDZIE POTRZEBNE PRZY MONTAZU SZYBRA, CZY TO JEST TYLKO SILNIK I WIAZKI CZY COS JESZCZE??? NO I JAKA WALKA MNIE CZEKA BO NIE WIEM JESZCZE NA CO SIE PISZE, A SKORO NIE JEST NIC POLOZONE TO I PODSUFITKE PEWNIE BEDE MUSIAL SCIAGAC?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zabawy i nerwow ,a moze lepiej odpuscic.

 

Zgadzam się. Zamiast wydawać na części kupę kasy to można by było kupić sobie wersję z bogatszym wyposażeniem.

No chyba że Cork chce się z tym wyzwaniem zmierzyć :wink:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO AUTA JUZ SIE PRZYZWYCZAILEM I ZAINWESTOWALEM KUPE KASY ZEBY AUTO JEZDZILO JAK POWINNO I TERAZ CHCIALEM ULATWIC SOBIE KORZYSTANIE Z ELEMENTOW WYPOSAZENIA, A NIE POWIEM LUBIE SOBIE POGRZEBAC PRZY MOJEJ STAREJ BEMCE. ZAZNACZE ZE TEZ MAM DOSTEP DO CZESCI JESZCZE NIE WYMONTOWANYCH TAKZE I WIAZKI KABLI TEZ DOSTANE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORK jak chcesz poczuć odrobinę luksusu w swojej standardowej E36 to polecam zrobienie skórzanej tapicerki, nowa skóra pięknie wygląda i przyciąga wzrok gapiów (czytaj lachonów). Skórzana tapicerka zmienia wygląd całego auta i zapomnisz o tym że nie masz elektrycznego szyberdachu, halogenów, czy podgrzewanych foteli. Ja zrobiłem w moim skórę za 1700zł i pięknie to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORK jak chcesz poczuć odrobinę luksusu w swojej standardowej E36 to polecam zrobienie skórzanej tapicerki, nowa skóra pięknie wygląda i przyciąga wzrok gapiów (czytaj lachonów). Skórzana tapicerka zmienia wygląd całego auta i zapomnisz o tym że nie masz elektrycznego szyberdachu, halogenów, czy podgrzewanych foteli. Ja zrobiłem w moim skórę za 1700zł i pięknie to wygląda.

 

Nie watpie ze zwraca uwage!!! Skore mialem w japoncu bez klimy i lipa totalna, wiec odpada. Musze pokabinowac zeby sie bardziej obracaly haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jesli chodzi o przyciaganie gapiow to ja polecam stacje multimedialna dvd z nawigacja, jak jezdze z wywalonym monitorem na srodku deski rozdzielczej to ciekawscy czasem spojrza, poza tym mozna nie tylko posluchac muzy podczas jazdy ale rowniez poogladac videoclipy jesli ktos lubi:)

 

powracajac jednak do tematu, dla mnie bajer to elektrycznie uchylane tylne szyby w niektorych nowszych wersjach, takie cos to bym sobie zalozyl, wie ktos jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saku82pl tutaj było troszke o tym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=uchylane

Sam mam uchylane, i kurde miałem fotki porobić i zapomniałem

:duh: Przepraszam wszystkich którym obiecałem. :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORK jak chcesz poczuć odrobinę luksusu w swojej standardowej E36 to polecam zrobienie skórzanej tapicerki, nowa skóra pięknie wygląda i przyciąga wzrok gapiów (czytaj lachonów). Skórzana tapicerka zmienia wygląd całego auta i zapomnisz o tym że nie masz elektrycznego szyberdachu, halogenów, czy podgrzewanych foteli. Ja zrobiłem w moim skórę za 1700zł i pięknie to wygląda.

 

SichBoy - widze że mieszkasz na śląsku, gdzie robiłeś tapicerkę? Co wchodziło w cenę, ma ta firma jakąś stronę w internecie? podaj prosze jakieś namiary

www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CORK jak chcesz poczuć odrobinę luksusu w swojej standardowej E36 to polecam zrobienie skórzanej tapicerki, nowa skóra pięknie wygląda i przyciąga wzrok gapiów (czytaj lachonów). Skórzana tapicerka zmienia wygląd całego auta i zapomnisz o tym że nie masz elektrycznego szyberdachu, halogenów, czy podgrzewanych foteli. Ja zrobiłem w moim skórę za 1700zł i pięknie to wygląda.

 

 

Cena tej skórki atrakcyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórę robiłem u gościa, który zajmuje się tapicerstwem samochodowym i meblowym. Mieszka w Łaziskach Dolnych koło Mikołowa. Gość nie ma firmy, robi auta u siebie w przydomowym garażu. Widziałem u niego już Porszaki, nowe BMki, Jaguary i inne wypasione fury. Gość ma dużo zleceń bo jest tani i profesjonalnie podchodzi do pracy. Każdy kto odbiera od niego furę odjeżdza zadowolony.

 

Za 1700zł zrobił mi przednie fotele i tylną kanapę, za boczki chciał jeszcze 200zł ale kurna nie miałem wtedy kasy, a szkoda bo bym dopłacił i miałbym całość w skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Saku82pl tutaj było troszke o tym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=uchylane

Sam mam uchylane, i kurde miałem fotki porobić i zapomniałem

:duh: Przepraszam wszystkich którym obiecałem. :mad2: :mad2: :mad2:

heh :) rzeczywiscie troszke:) a Ty masz uchylane elektr u siebie skoro miales foty zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saku82pl tutaj było troszke o tym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=52521&highlight=uchylane

Sam mam uchylane, i kurde miałem fotki porobić i zapomniałem

:duh: Przepraszam wszystkich którym obiecałem. :mad2: :mad2: :mad2:

heh :) rzeczywiscie troszke:) a Ty masz uchylane elektr u siebie skoro miales foty zrobic??

 

Mam uchylane, ale chyba je ktoś wstawiał kiedyś, bo zauważyłem że w boczkach są dziury "wypierniczone" odręcznie tam gdzie wchodzą cięgna do silniczków, chyba że ktoś boczki zmieniał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
ale odkopales temat:D niestety nie kupilem jednak tego z powodu naglego remontu zawieszenia (amorki, drazki, razem ponad 1100zl) i tym samym braku finansow, troche zaluje, dalem komus numer do tego gostka co to mial na sprzedaz, cena byla fajna bo tylko 300zl, jak na tak rzadka rzecz tu chyba nie wiele chcial, pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.