Skocz do zawartości

E-60 520i/2003 nietypowe spostrzeżenia- niedoróbki i pytania


piotr1812

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kilka mankamentów uprzykrzających życie ;-)

1. w upalny, suchy dzień niemiłosiernie trzeszczący pedał sprzegła. Przy niższych temperaturach objaw zanika.

2. trzeszczące uszczelki w drzwiach. Dziwny objaw w tego typu aucie. Rozumiem, że na polskich drogach najlepiej poruszać się "monolitem" a nie autem

3. skrzypienie w układzie kierowniczym, zwłaszcza odczuwalne przy bardzo małych prędkosciach i manewrach skrętu

3. przy właczeniu auta niespecjalny zapach z klimatyzacji, który po kilkunastu sekundach zanika. Wiele info na forum o tej "przypadłości". Co sądzicie o różnego typu sprayach oczyszczjących klimę?

4. czy mozna w jakiś sposób odtworzyć zwykłą płytę CD w szufladzie nawigacji DVD. Pomimo prób niestety nie dałem rady.

5. czy zużycie oleju w 520i na poziomie 1l na 2000km jest normą? Proszę o opinię użytkowników. Jaki olej zastosować Castrol Edge 0w40?

Jakie najczęsciej usterki występowały u forumowiczów w E60 520i rok 2003. ?

Oto lista moich żalów. Na temat superlatyw nie będę się rozpisywał, bo są powszechnie znane.

Każda sugestia, opinia mile widziana. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha co Ty piszesz gosciu?? Jakim testerem ?? ja mam e60 z grudnia 2003 a wiec 3 msc od rozpoczecia produkcji i nic sie z nim nie dzieje a mam je od 3 lat (wczesniej nalezalo do mojego ojca) mozesz byc testerem fiata lub czegos takiego ale to inna historia BMW to klasa sama w sobie ...myslisz ze pozwolili by sobie na wypuszczenie ....szitu na rynki calego swiata?? to nie jest metoda prob i bledow jak w polskiej motoryzacji ...a moze wkoncu sie uda i bedzie jezdzil.

Wiec zastanow sie co piszesz ...ok?

a po drugie jedynym mankamentem e 60 520i jest silnik ....za malo dynamiczny do tego auta ...chyba ze ktos chce spacerowke na miasto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy błąd

nie kupuje się nowego modelu BMW w pierwszym roku jego wydania

gdybyś kupił E39 z 2002/2003 roku miałbys dopracowany w 100% samochód

a tak jestes "testerem" nowej serii 5

 

nie szukam porady i opinii frustrata. Prosiłem o rzetelną i fachową opinię, poradę. Auto kupiłem 3 miesiące temu z polskiego serwisu BMW od 1 właściciela z przebiegiem 60000 km i pełnym zestawieniem serwisowych napraw. I tylko taka opcja wchodziła w grę. Motor rzeczywiście jest ospały, cóż nie było to auto nowe, więc i wybor mocno ograniczony. Jestem zadowolony z zakupu, a te mankamenty na początku wątku, nie maja kompletnie związku z datą wyprodukowania egzemplarza. Opinia Rzeźnika.......bez komentarza. Pozdrawiam i oczywiście czekam na ew. porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy błąd

nie kupuje się nowego modelu BMW w pierwszym roku jego wydania

gdybyś kupił E39 z 2002/2003 roku miałbys dopracowany w 100% samochód

a tak jestes "testerem" nowej serii 5

Tia... ja mam e39 z 2002 roku a uszczelki w drzwiach trzeszczą jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kilka mankamentów uprzykrzających życie ;-)

1. w upalny, suchy dzień niemiłosiernie trzeszczący pedał sprzegła. Przy niższych temperaturach objaw zanika.

 

kup spray silikonowy np shell i spryskaj miejsca mocowania pedału.

 

2. trzeszczące uszczelki w drzwiach. Dziwny objaw w tego typu aucie. Rozumiem, że na polskich drogach najlepiej poruszać się "monolitem" a nie autem

 

Tym samym spray-em spryskaj prowadnice szyb i za pomocą gąbki natrzyj wszystkie możliwe uszczelki - pomaga na ok 1 miesiac przy częstym myciu.

 

 

3. skrzypienie w układzie kierowniczym, zwłaszcza odczuwalne przy bardzo małych prędkosciach i manewrach skrętu

 

Jeżeli to trzeszczenie z zawieszenia - to tylko mechanik. Możliwe ze pada sworzeń lub siadła jakaś tuleja.

Jeżeli to trzeszczenie z okolic kierownicy to prawdopodobnie odgłosy pochodzą z plastikowej obudowy taśmy poduszki powietrznej.

 

3. przy właczeniu auta niespecjalny zapach z klimatyzacji, który po kilkunastu sekundach zanika. Wiele info na forum o tej "przypadłości". Co sądzicie o różnego typu sprayach oczyszczjących klimę?

 

normalka - grzyb w ukladzie. Spraye którymi się pryska w kratki to de facto jedynie odświeżacze powietrza. Najlepsze są srodki dezynfekujace, do kupienia w hurtowniach motoryzacyjnych nanoszone bezpośrednio na skraplacz.

 

4. czy mozna w jakiś sposób odtworzyć zwykłą płytę CD w szufladzie nawigacji DVD. Pomimo prób niestety nie dałem rady.

nie mam pojęcia :mrgreen: Wiem ze w e39 płyta dvd chodzić nie bedzie. Kiedyś w ramach eksperymetnu postanowiłem sprawdzić płytke DVD z e38 na duzej nawigacji.....i był spory problem bo e39 płytke połknęło .....ale oddać już nie chciało :norty:

 

5. czy zużycie oleju w 520i na poziomie 1l na 2000km jest normą? Proszę o opinię użytkowników. Jaki olej zastosować Castrol Edge 0w40?

 

zależy jak jeździsz. Jeżeli ciszniesz ja do odcięcia na każdym biegu no to powiedzmy jest to normalne....choć nie po 60tys km.

Jeżeli natomiast jeździsz "normalnie" to jest to już zużycie niepokojące. Sprawdź spaliny pod kątem obecnosci HC (węglowodorów) ich nadmiar oznacza ze silnik przepala olej (lub przy dodatkowo przekroczonym tlenku węgla jest nadmiar paliwa)

Moim zdaniem zmień olej np na Mobil1 5W50 i obserwuj zużycie. Powinno się zmniejszyć.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kilka mankamentów uprzykrzających życie ;-)

1. w upalny, suchy dzień niemiłosiernie trzeszczący pedał sprzegła. Przy niższych temperaturach objaw zanika.

2. trzeszczące uszczelki w drzwiach. Dziwny objaw w tego typu aucie. Rozumiem, że na polskich drogach najlepiej poruszać się "monolitem" a nie autem

3. skrzypienie w układzie kierowniczym, zwłaszcza odczuwalne przy bardzo małych prędkosciach i manewrach skrętu

3. przy właczeniu auta niespecjalny zapach z klimatyzacji, który po kilkunastu sekundach zanika. Wiele info na forum o tej "przypadłości". Co sądzicie o różnego typu sprayach oczyszczjących klimę?

4. czy mozna w jakiś sposób odtworzyć zwykłą płytę CD w szufladzie nawigacji DVD. Pomimo prób niestety nie dałem rady.

5. czy zużycie oleju w 520i na poziomie 1l na 2000km jest normą? Proszę o opinię użytkowników. Jaki olej zastosować Castrol Edge 0w40?

Jakie najczęsciej usterki występowały u forumowiczów w E60 520i rok 2003. ?

Oto lista moich żalów. Na temat superlatyw nie będę się rozpisywał, bo są powszechnie znane.

Każda sugestia, opinia mile widziana. Pozdrawiam

 

1. ? - Problem jak na razie nie wystepuje.

 

2. Niczym nie smarowac. Utrzymywac w czystosci. Po myciu samochodu ewntualnie przetrzec srodkiem do usuwania silikonu.

 

3. ? - Sam probuje walczyc z problemem. Niestety na razie bez prawdziwych sukcesow (wylaczanie klimy krotko przed zatrzymaniem samochody lub srodkow zapachowych wpryskiwanych do klimy nie zaliczam do sukcesow)

 

4. Navi Bussines - Audio CD funkcjonuje bez problemu

 

5. Jezdze w miare "normalnie", gdzie warunki na to pozwalaja rowniez troche szybciej niz "normalnie" - zuzycie oleju duuuzo mniejsze.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowy błąd

nie kupuje się nowego modelu BMW w pierwszym roku jego wydania

gdybyś kupił E39 z 2002/2003 roku miałbys dopracowany w 100% samochód

a tak jestes "testerem" nowej serii 5

 

nie szukam porady i opinii frustrata. Prosiłem o rzetelną i fachową opinię, poradę. Auto kupiłem 3 miesiące temu z polskiego serwisu BMW od 1 właściciela z przebiegiem 60000 km i pełnym zestawieniem serwisowych napraw. I tylko taka opcja wchodziła w grę. Motor rzeczywiście jest ospały, cóż nie było to auto nowe, więc i wybor mocno ograniczony. Jestem zadowolony z zakupu, a te mankamenty na początku wątku, nie maja kompletnie związku z datą wyprodukowania egzemplarza. Opinia Rzeźnika.......bez komentarza. Pozdrawiam i oczywiście czekam na ew. porady.

 

Wypowiedź Rzeźnika, jakkolwiek ciut przesadnie ujęta, jest w pewnym stopniu prawdziwa...i zanim zaczniesz kogoś nazywać "frustratem" to polecam lekturę TIS'u BMW, gdzie sami opisują typowe błędy i niedoróbki pierwszych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.