Skocz do zawartości

318 tds problem z rezerwa paliwa w baku HELP!


bb-kelt

Rekomendowane odpowiedzi

moj problem jest dosyc dziwny jak na bmke, gdy wskazowka paliwa spada do ostatniej kreski (jeszcze nie rezerwa) auto zaczyna dziwnie sie zachowywac jakby mialo calkiem sucho wbaku, czasami jak jade pod gorke i wrzuce na 4 i doslownie czuje jak cisne pedal gazu a tu lipa zero efektu na pedal przespieszenia wrecz przeciwnie predkosc spada i moc takze, automatycznie wrzucam na 3 i zaskakuje na nowo, takze jak jest tak malo paliwa auto nie chce odpalac czasami za pierwszym razem, najpierw musze pokrecic troche dopiero po drugim przekreceniu lkuczyka zaskakuje, a przypominam ze nawet jeszcze nie mam rezerwy zapalonej, Z gory dzieki sliczne za pomoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam podobny problem :(

Wiekszosc osob mowi ze cos sie dzieje z pompa paliwa w baku,, albo z przewodami zapchanymi

pompa jest pod tylna kanapa :)

Takze poszperaj pod tym katem, zatankuj do mniej wiecej polowy< wyjezdz to i zobacz czy bedzie sie problem powtarzal ?

Poza tym zawsze lepiej kiedy jest wiecej paliwa a nie jezdzic na oparach

:roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM TEZ MAM 18 tds z tego co wiem to w tych silnikach musi byc odpowiedni poziom paliwa zeby bylo odpowiednie cisnienie.Kolega ma 2,5 tds i tez tak ma jak t ze przy niskim poziomie paiwa musi troche pokrecic .ja takiego probemu nie mam bo zawsze jezdze na full.Mysle ze tak juz jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie pompę wstępną w zbiorniku paliwa. Gdy macie mało paliwa to sie albo wiesza od czasu do czasu (jej żywot się kończy) bądź juz całkiem już padła. Pompa jest pod tylnym siedzeniem po stronie pasażera (tego z przodu :lol: ) pod zakręcanym deklem. Polecam to robić gdy jest malo paliwa w zbiorniku.
e46 318d M47N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taki problem..... oczywiscie ze chodzi o elektryczna pompke w prawej komorze zbiornika. była zepsuta i wogóle nie chodziła.

Pompke kupiłem nowa (zamiennik a nie oryginał) i auto chodzi do ostatniej kropli w baku - tego nie polecam.

 

W zbiorniku od bmw jest taki glupi system ze wlasnie ta pompka pompuje paliwo z prawej komory do lewej a dopiero z tad pompa wtryskowa ciagnie paliwko do silnika. z silnika powrotem powraca znowu do prawej komory.

 

Tak ze jak pompka nie działa to oczywiscie ze pompa wtryskowa nie zaciagnie sobie paliwa do spalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.