Skocz do zawartości

pytanie diesel


maniek__

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mocno depniesz to ma prawo zadymić na czarno(sadzowato) :)

 

PS.masz już chyba zapchany katalizator,mój tds też tak dymił jak mocniej mu depnąłem :) i też potrafił zostawić ślad. Teraz jak został wycięty kat takie dymienie ciężko zaobserwować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szanowne grono...

 

Ostatnio tez zauwazyłem podczas "depnięcia" w gaz czarną chmurę za sobą.... nadmienie ze automat... praktycznie kazde gwałtowniejsze ruszenie albo nagłe wcisniecie kick-down konczy sie wlasnie takim widokiem w lusterku. Auto przy tym ciągnie jak nalezy, zadnego ubytku mocy czy cos.

 

Przerabialem podobny problem w mondeo '03 tdci i okazało się ze przyczyna był zatarty zawór EGR??? ASO!!! doradziło i zrobiło demontaż i problem się skonczył.

 

Pytanie czy to EGR czy inna przyczyna?

 

P.S Szukałem w innych tematach i ... troche to wszystko pokręcone takze pytam tu...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dislu jak to w dislu

kwestia swiec jedna sprawa

druga sprawa wtryskiwasze

trzecia sprawa pompa wtryskowa

no i jeszcze jedno wazne pytanie na czym jezdzisz on czy wynalaski i gdzie tankujesz

ja na codzien jezdze dislem w pracy (moja basia benzynka) i sprawa jest taka ze jezdze autem 2003 rok i tez dymi przy depnieciu i niejest to napeno KATALIZATOR lecz wyalone wtryski i zły kat wtrysku

jest jeszcze pytanie ile twoja buma ma przewalone tysiecy i co miała lane przez te lata i jaka obsługe pozdrowka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jakie - żarowe :D - cos sie z benzyną koledze pomieszało- bo tam faktycznie świece do jazdy są potrzebne :)

 

Dymienie na czarno (nie mylić z niebieskim) to "urok" diesla. Jak coś widzisz w lusterku to jeszcze jest OK :D

Dorruce tylko do tematu że u mnie wymiana odmy NIE zmniejszyła dymienia jak wcisnę. Może faktycznie wtryskiwacze bardziej....

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.