Skocz do zawartości

[seria 5] TDS PRZESTAL NAGLE ZAPALAC NA CIEPLYM!!!


jimmy_hh

Rekomendowane odpowiedzi

NAPRAWILEM POMPE WTRYSKOWA - NOWA ELEKTRONIKA, NOWA SEKCJA WYSOKIEGO CISNIENIA, USZCZELNIONA, USTAWIONA.

założylem pompe i auto zapalało bez problemu na ciepłym

przejechałm może 1500 km i nagle to samo co przed naprawa pompy - przestal zapalac na ciepłym , wiecej pali - ponad 10l w trasie, przy czym niejest wcale mocny (wrecz słaby)

zawiozłem auto do serwisu gdzie mi naprawiali pompe, wyjeli ja i sprawdzili na stole probierczym i stwierdzili ze pompa jest dobra i ze ma cisnienie odpowiednie, po czym skazowali mnie 700 zl za wyjecie i sprawdzenie pompy. Mechanik probowal zmienic dawke paliwa i takze niepali na cieplym.

Po odlaczeniu czujnika temperatury (wtedy swiece grzeja zawsze), auto pali zawsze po podgrzaniu swiec.

Kompresja na ciepłym silniku to ok 29bar na kazdym cylindrze. (zeby zapalił wystarczy 22)

Ja już niewiem co mam myslec

Dziekuje z góry za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zapłon się minimalnie przestawił ( coś słabo skontrowali)

a czemu zapłaciłeś 700 ???????? cza było z nimi twardo że nie na to zapłaciłeś kilka patoli by było to samo co przed remontem pompy

a z zapłonem jest tak że nawet najdokładniej ustawiony w aucie co stało kilka dni po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów może się przestawić bo mamy hydruliczne napinacze i dopiero z czasem łańcuch zostaje prawidłowo naciągnięty , ale TO ONI POWINNI WIEDZIEĆ I SAMI ZAPROPONOWAĆ byś podjechał na regulację po kilku dniach

w ciągu 6 miesięcy miałem 3 razy wymieniano uszczelka pod głowicą i zawsze musiałem po kilku dniach podjechać by poprawili ustawienie VANOSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o zgrozo co to za mechanik :duh: ja bym nie popuścił!!! pewnie coś schrzanili a teraz sie nie przyznają bo by ich to za drogo kosztowalo a jak pojedziesz gdzie indziej to nawet jak się okaże ze zawalili to sie wszystkiego wyprą. Podaj gdzie robiłeś auto żeby omijać takich szerokim lukiem. A co do auta to proponuje sprawdzić wszystko na DOBRYM kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.