Skocz do zawartości

Utrata wartości - klasa premium?


Majowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Która marka, które modele klasy premium tracą najmniej na wartości, jak im lat przybywa :?:

 

Dla przykładu, jak porównam ceny BMW 7 E65 to totalna porażka, ale już E46 jakoś się tak szybko nie starzeje.

Podobnie jest z Mercedes W210 i W211, a W220 - tylko, że tym razem to większe auto się tak nie starzeje.

Jak sprawdzam ceny Lexusów, to wydaje się, że nic nie trzyma tak ceny (szczególnie IS200/IS300).

Natomiast Jaguar, Saab, czy Lancia/Alfa to jakby druga liga cenowa aut z drugiej ręki. Nie wspominając o 607 i VelSatisie. Po co ludzie wogóle kupują te samochody :?: Później odsprzedają prawie za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ludzie wogóle kupują te samochody :?:

Biorą na firmę, działalność gospodarczą, wrzucają w koszty, albo po prostu mają tyle kasy lub przekonania do nowych samochodów, że im ta utrata ceny wisi. Ja kupiłem auto za 40 tys., za które pierwszy właściciel zapłacił 7 lat temu w salonie blisko 190 tys., z czego 80 tys. za same dodatki. Ale fakturę zakupu brał na firmę, więc co mu szkodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Największa utrata wartości jest po pierwzym roku. Widziałem w komisie 320d E91 za 119 tys ( nowa kosztowała 202 tys.). Potem utrata wartości już jest mała, a mamy prawie nowy samochód. I wbrew pozorom koszty eksploatacji są niskie - brak awarii.

 

A kupowanie na firmę jest ok. Ale nie zapominajmy, że trzeba na te koszty zarobić :evil: . Samochd wyjdzie mi taniej o 19% i 6 tys. złotych VAT-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupowanie na firmę jest ok. Ale nie zapominajmy, że trzeba na te koszty zarobić . Samochd wyjdzie mi taniej o 19% i 6 tys. złotych VAT-u

 

Swięte słowa. Spotykam się z opiniami, że na "firmę" to jest jak darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.