Skocz do zawartości

parking przy CPN a mandat karny


devik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostalem dzis mandat na parkingu przy cpn za cytuje:

KIEROWANIE PO DRODZE PUBLICZNEJ POJAZDEM NIEZAREJESTROWANYM 300 zl

ze parkowalem swoja nowa becie na parkingu na niemieckich blachach to juz nie mowie mialem ubezpieczenie polskie wazny przeglad a mandat i tak dostalem.Prosze sie wypowiedziec czy policja moze wypisac mandat na parkingu to nie jest chyba droga publiczna...Jesli nie moze ide do sadu grodzkiego!

Prosze o opinie i pomoc,pozdrawiam devik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że takie sformułowanie jak "kierowanie" jest już chyba przegięciem skoro auto stało (no chyba że miałeś włączony silnik i siedziałeś w śrrodku to ew. można polemizować). Może sobie je właśnie zdjąłeś z lawety... :wink:

 

Wydaje mi się że nie mają prawa - zwłaszcza że auto było zaparkowane czyli nie poruszało się po drodze publicznej i to na prywatnym parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga publiczna - jest to droga, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w ustawie z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych lub innych przepisach szczególnych.

Tak mówi wikipedia.

Kurcze ale parking to nie droga więc sam już nie wiem. Z tymi przepisami to nie dojdziesz. Gadałem z policjantem to mówi że mandat dostaniesz nawet jak będziesz się wygłupiał na własnym podwórku bo stwarzasz zagrożenie dla siebie :duh:

Paranoja :!:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że przyjąłęś mandat. mogles od razu nie zgodzic sie na mandat i sprawa by trafiła do sądu grodzkiego i uniknąłbys teraz troche latania i biurokracji. ale walcz z nimi - bo tam tez pracują nadgorliwi :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga publiczna - jest to droga, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w ustawie z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych lub innych przepisach szczególnych.

Tak mówi wikipedia.

Kurcze ale parking to nie droga więc sam już nie wiem. Z tymi przepisami to nie dojdziesz. Gadałem z policjantem to mówi że mandat dostaniesz nawet jak będziesz się wygłupiał na własnym podwórku bo stwarzasz zagrożenie dla siebie :duh:

Paranoja :!:

raczej sprawa do zweryfikowania, bo nawet rzecznik policji sie kiedys wypowiadal, ze np na parkingu hipermarketu nie mozesz dostac mandatu za zle parkowanie... bylo to przy okazji spraw stawania na znaku inwalidy w marketach..

 

a jak kiedys u nas pod biurem koles zastawil wjazd wszystkim i zawolalismy straz miejska to pierwsze co jak przyjechali to sie wyklocali czy ta droga przy bloku jest zdm czy prywatna bo jak prywatna to im nic do tego.. oczywiscie racji nie mieli bo to publiczna, niemniej jakies znaczenie to ma, widac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... np. widzialem raz, jak przy kolizji na parkingu pod supermarketem policja ustalila, kto jest winien, ale nie ukarala winnego mandatem. Policjant powiedzial, ze nie wystawi mandatu, bo do kolizji nie doszlo na drodze publicznej.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że miałeś niemieckie tablice już przeterminowane i to właśnie oznacza, że auto jest już niezarejestrowane. Jeżeli rzeczywiście poruszałeś się autem z nieważnymi tablicami przegrasz w sądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.