Skocz do zawartości

zawieszenie


Dębowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;)

Mam takie pytanie. Otóz mam w swoim aucie mały problem. Jak patrzec na nie z boku to tył jest jakby leciutko opuszczony w dół..a w przód za to podniesiony w góre. I z przodu jest wieszka przestrzen miedzy nadkolem a kołem niz z tyłu. Burzy mi to całą linie pojazdu i wygląda..jak kicha;] Jak tak ogladam foteczki beemek ( e34 ) to własnie tył jest wyzej co pieknie jakby linie prowadzilo z bagaznika na przód samochodu;D

I mam takie zapytanie.. z czym musze sie szykowac do wymiany zeby zrobic taki efekt, czyli tył wyzej niz przod.. ( tylko nie chce zrobic z tyłu przeswitu na 1,5m ..heh;) i ile moze mnie to kosztowac. Byłbym tez wdzeczny zeby ktos polecil jakies dobre marki podzespołów;)

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem takie sprężyny na tyle że tył miał taki sam prześwit jak przód (mówie od ranta błotnika do koła) :doh:

i tu jest błąd - tylni błotnik nie ma półokrągłego zakończenia także wydaje MI się iż tylny prześwit powinien być minimalny a z przodu lekko wiekszy tak koło 3 cm. Ja tak zrobiłem u siebie i jest lepiej - wcześniej wyglądało kijowo - według mnie a teraz linia jest jak należy - spójrz z tyłu po profilu boku nadwozia :)

 

Pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze przeswit z przodu powinien byc wiekszy troszke..no nie wiem .. bo mnie interesuje zeby autko wygladalo tak jak na tych fotkach ponizej... a tu mi sie wydaje ze tyl jest delikatnie wyzej

http://robert69.republika.pl/bmw1.jpg

http://robert69.republika.pl/bmw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba.

Tył zawsze powiniem być lekko wyżej by po wejściu do auta dwóch osób nie siadał do poziomu, ale po 3 a po 4 lub 5 i naładowanym bagażniku lekko szedł w dół..

Jeśl widać przejeżdżające auto niczym nie obiciążone a ze zwisajcym "ciągnącym się" tyłkiem...wygląda to cholernie niesmacznie. :?

Czas zrobił swoje.

Albo wymiana sprężyn.

Albo ich usztywnienie przez gumowe koła między zwoje sprężyny.PO dwie sztuki i jest znacznie lepszy widok-a auto nie traci na trakcji.

Albo coś bardziej zaawansowanego...znajomy wsadził sobie pneumatyczne zawieszenie na życzenie-tak bardzo to go irytowało.

BMW? Bogini Moich Wrażeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od M5? to pewnie kosztuje..;) Tak poza tym, ja mam chyba jakies niestandardowe sprezyny, bo sa dosc miekkie. Pewnie poprzedni wlasciciel wymienial.. wiec, moze ktos rzuci nazwe jakiejsc firmy która warto zakupic... lub czego lepiej nie dotykac;)

 

No od kolesia co kupilem swoja to ma tez M5 na czesci chetnie bym srodek przejol :D:D i silnik :P ale musze pogadac, wontpie czy sie uda ale zawsze mozna sprobowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja ma zawieszenie z przodu z M5 - fajny wygląd :) Wrzucę fotę z boku przy najbliższej okazji. Aha i jak chcesz wymienić na zawias z M5 to licz sie z 17 calowymi felgami w zimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gościu którego mexykan podałes mi namiary na allegro juz nie ma sprezyn. Hmm.. tu znalazlem cos takiego:

 

http://moto.allegro.pl/item205310845_sprezyny_bmw_e34_45_30mm_gt_cupline.html

 

 

Co o tym sądzicie? Tył bedzie wyzej niz przod i nie bedzie mi lezał jak ktos z tyłu usiądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tak czas płynął i płynął...a ja tych spiral nie wymienilem;] Heh, ale teraz juz mi piszczec zaczela jedna, wiec nie ma zmiluj sie...musze je na gwałt wymienic.

 

http://moto.allegro.pl/item222413046_sprezyny_bmw_e34_45_30mm_gt_cupline.html

 

lub

 

http://moto.allegro.pl/item224981486_sprezyny_bmw_e34_sedan_01_88_45_30_lowtec.html

 

Mam te dwie opcje. Teraz nie za abrdzo stoję z kasą i nie mam na nowe amorki ani koła.

 

I moje pytanie czy na tych sprezynach bede mogl jezdzic na 15 calowych felgach, i standardowych amorkach??

 

Spróbuje sie skontaktowac ze sprzedawca jutro, ale chcialbym poznac wasze zdanie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoze? Bo nie wiem czy jak nie kupie tych niższych sprężyn to koła 15cali beda jakies za male czy cos..

Jestem w kropce i nie wiem.. moze juz te standardowe zakupic spirale.. ale boje sie ze linia samochodu bedzie taka jak teraz. Przód wysoko a tył nisko ..kicha;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo tuspam, bardzo chetnie:D Bede wdzieczny;-) Jak myslisz, na 15calowych felgach i standardowych amorkach mozna na tym jezdzic?

 

Btw. Jak sie sprawują, bardzo twarde są ?

 

Ja jezdze na 17 calowych, tragedi nie ma ale rewelacji tez nie jezeli chodzi o komfort. Koła 15calowe mialem okolo 2 dni, jezdzilo sie rewelacyjnie tylko na moje oko wyglad byl malo reprezentacyjny.

Ps. Przy sportowym zawieszeniu trzeba bardzo uwazac na garby spowalniajace i krawezniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.