Skocz do zawartości

Kto naprawi świecące ASC? Okolice Radomia.


mario600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników BMW!

Jestem tu nowy. Nie posiadam jeszcze kluczyków do mojej 320, dlatego postanowilem poprosić Was o pomoc w ich uzyskaniu.

Sprawa wyglada tak: napaliłem się na 320i z 1997 roku. Auto jest ok, za wyjatkiem świecącego ASC. Nie da się go po prostu włączyć. ASC świeci samo (nie z ABS'em), gość który sprzedaje auto twierdzi, ze podpinał go pod komputer i ten nie znalazł żadnego błędu.

Nie jestem mechanikiem i nie znam się za bardzo na tej marce więc szukam kogos z Radomia lub okolic kto to naprawi (oczywiście odpłatnie).

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piotrek1 za odpowiedź.

Sprawdzę to, jednak gdyby sie znalazł jakiś specjalista z okolic Radomia byłoby jeszcze lepiej. Sam jestem z Krakowa, więc jazda 200km z brakiem umiejętności mechanika w moim przypadku może się okazać wycieczką krajoznawczą.

Może inaczej: ile maksymalnie może naprawa tego czegos kosztować?

Muszę wiedzieć ile mam próbować zbić z ceny sprzedawcę.

 

Z góry dziekuje za każdą odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej prawdopodobne jest to, że ABS sie nie świeci, bo nie ma żarówki

 

i taka dobra rada - nigdy się nie napalaj jak kupujesz auto - to bardzo boli ... choć trochę później - chyba, że masz kupę szczęścia

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Autko kupiłem, sprzedającego (za radą forum) zbiłem z ceny ile sie dało, a dało się ok 1000 zł :D

 

Odpowiadam więc dla innych, którym może sie zdarzyć cos podobnego ze świecącym ASC (bez świecącego ABS).

 

Wina leżała (tak jak radzili w postach wyżej) po stronie linki i silniczka krokowego sterującego ową linką. Całość rozebrałem, złożyłem raz jeszcze, tak żeby linka mogła przymknąć przepustnicę i otworzyć ją na maksa i wszystko pięknie ładnie działa :D

 

Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam! Odswieze moze temat bo ma ten sam problem co moi poprzednicy ktprzy sie wyzej wypowiadali. A mianowicie tez pali mi sie ASC caly czas, ale tylko ASC, ABS dziala jak powinien. Zaczelo sie od demontazu i zlozeniu spowrotem kolektora dolotowego.. Tzn jak przkrece stacyjke jeszcze przed odpaleniem to kontrolki od ASC i ABS pala sie i za chwile gasna, ale jak odpale juz auto to ABS gasnie a ASC pali sie ciagle i nie dziala bo sprawdzalem przy ostrym ruszaniu. Zaznaczam ze sprawdzalem linke od przepustnicy i silnik krokowy ktory nia steruje i sa w pozadku. Ma ktos jakies pomysly co sie moglo stac?? Moze jakis czujnik albo przekaznik bezpiecznik cokolwiek. A w ktorym miejscu w skrzynce bezpiecznikow jest bezpiecznik lub przekaznik od ASC, jesli ktos wie prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje za jakies podpowiedzi bo juz niemam pomyslow a strasznie mnie to denerwuje jak cos w aucie nie dziala jak powinno! Aha auto to e-36 328i coupe. Pozdro. Siwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Odświeżę temat po 3 latach, mam dokładnie takie same objawy przekręcam kluczyk na zapłon ASC gaśnie po odpaleniu od razu się zapala, ABS działa. Stało się to po odkręceniu przepustnicy bo chciałem się dostać do krokowego odkreciłem najpierw te małą przepustnice (ta od ASC) ale okazało się ze i tak mało miejsca jest, wiec odkręciłem przepustnice drugą od kolektora ssącego. Po złożeniu wszystkiego lampka się pali. Macie jakieś doświadczenia z tym związane, pomysły co zrobić? Pozdro

PS: Auto e36 328i 1996 sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czasem zdarzy się tak, że zacisk opaski przepustnicy blokuje działanie przepustnicy ASC, zerknij. Może też być tak, że odma po kolektorem ssącym w okolicach asc spadła. Patrzyć - szukać :]

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.