Skocz do zawartości

Osuszacz klimatyzacji.Co to jest?Kiedy wymieniać?


blusmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie odnośnie konieczności wymiany osuszacza w e39.Zakupiłem autko z niedziałajacą klimą.Nabiłem ją i jakiś czas chodziła(krótki czas)po czym przestała.Jak ją nabijałem to kompresor wydawał dziwne dźwięki takie stukanie jak panewy.Klient od klimy powiedział że po prostu padł kompresor i konieczna jest wymiana.Ale jednocześnie kazał mi wymienić osuszacz.Powiedział że niby tam się zbierają opiłki i wszelkie zanieczyszczenia z układu i jak założę drugi kompresor z tym osuszaczem to znowu mi padnioe pompa.Czy faktycznie tak jest.Pytam bo to kolejny niemały wydatek około 200pln za osuszacz.Może ktoś wie gdzie można tanio takowy nabyć o ile jest to konieczne.Pozdrawiam :roll2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednocześnie kazał mi wymienić osuszacz.Powiedział że niby tam się zbierają opiłki i wszelkie zanieczyszczenia z układu i jak założę drugi kompresor z tym osuszaczem to znowu mi padnioe pompa.Czy faktycznie tak jest.Pytam bo to kolejny niemały wydatek około 200pln za osuszacz.Może ktoś wie gdzie można tanio takowy nabyć o ile jest to konieczne.Pozdrawiam :roll2:

 

Pomysl Logicznie?? osuszacz Klimy jest jak filtr Powietrza/Paliwa w ukladzie ,zapchany robi rozne cyrki.raczej sie wymienia na Nowy i to dedykowany do Modelu. 200 pln to bardzo niewiele w porownaniu z cena e39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednocześnie kazał mi wymienić osuszacz.Powiedział że niby tam się zbierają opiłki i wszelkie zanieczyszczenia z układu i jak założę drugi kompresor z tym osuszaczem to znowu mi padnioe pompa.Czy faktycznie tak jest.Pytam bo to kolejny niemały wydatek około 200pln za osuszacz.Może ktoś wie gdzie można tanio takowy nabyć o ile jest to konieczne.Pozdrawiam :roll2:

 

Pomysl Logicznie?? osuszacz Klimy jest jak filtr Powietrza/Paliwa w ukladzie ,zapchany robi rozne cyrki.raczej sie wymienia na Nowy i to dedykowany do Modelu. 200 pln to bardzo niewiele w porownaniu z cena e39

 

...mało tego,proponuję żebyś oddał samochód do warsztatu gdzie specjalizują się w klimach,bo dobry fachowiec powinien zaproponowć czyszczenie układu klimatyzacji,właśnie poto,żeby nie było komplikacji po wymianie,nie oszczędzaj na tym jak chcesz to zrobić raz i nie mieć więcej kłopotu,bo bardzo wrażliwy układ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.