Skocz do zawartości

Uzytkownicy z UK i Irlandii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy są na forum tacy użytkownicy?

Piszę ponieważ potrzebna mi porada jak kupic tutaj BMW?

Otóż osobiście przebywam w Irlandii i od jakiegoś czasu poluje na e-39 z rocznika 97 - 99 Wszystko byłoby ok ale...

Oglądałem już kilka egzemplarzy i sam nie wiem co mam myślec. Ludzie tutaj kompletnie nie wiedzą o co chodzi. Nikt nie wie jaki olej ma wlany, kiedy było cokolwiek wymieniane, nic kompletnie. Nie mówiąc już o zrobieniu testu zegarów czy czegoś takiego. Gdy próbowałem zrobic taki test, własciciel conjmniej podejrzliwym tonem zapytał co ja robie? Już nie wiem co mam zrobic i jak do tego podejśc. Jak tak dalej pójdzie to dalej bedę jeździł jakims padalcem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Wiem cos o tym bo tez mieszkam w uk. no niestety nie znajdziesz,raczej,nikogo doinformowanego.Ja na dniach odbieram moje e38 ale kupilem od znajomego. Jedynie co ci pozostaje to ksiazka serwisowa ktora znaczaca wiekszosc aut ma. tak czy inaczej powodzenia. Jakbys mial jakies auto w polnocnej szkocji chetnie podjade ,obejrze ,zrobie i przesle ci fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i potwierdzam to co powiedzial przedmowca wlasciciele niewiele lub nic nie wiedza o swojch samochodach pozostaje ksiazka serwisowa i po zakupie zmana plynow i samodzielny przeglad u jakiegos zaufanego mechanika najlepiej polaka.Napewno znajdziesz jakiegos w poblizu

A co sie zas tyczy samochodow to raczej sa w dobrym stanie technicznym ze wzgledu na dosc rygorystyczne badania MOT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet gdzie jechac sprawdzic przed zakupem. Czy maja tutaj wogóle komputery diagnostyczne? Sam znam się średnio, a nie chciałbym kupic szrotu.

Jak sie nie znają na niczym to może chociaż liczników nie kręcą. Większośc aut tych które mnie interesuje mniej więcej 100 tyś. mil na licznikach, chyba wygląda to realnie.

 

Ze Szkocji raczej samochodu nie zamierzam sprowadzac bo za dużo zachodu z tym by było, ale dzięki za chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej ''wyspiarze'' :).

 

Ja osobiscie mam znajomego anglika ktory handluje autami na wyspie i kilkaktornie jezdzielm z nim odbierac autka, wiec objasnie to krok po kroku, ale najpierw mala refleksja na temat znajomosci motoryzacji przez angoli ''to idioci'':

 

1. sukasz furki - www.autotrader.co.uk lub www.gumtree.com

2. dzwonisz do kolesia jak ma akcent jak sprzedawca ze sklepu na rogu to rozlaczamy sie, bo i tak fura bedzie nie zdatana do zakupu,

3. pytania jakie powinienes zadac to: czy V5 jest zarejestrowane na nazwisko osoby sprzedajacen auto (jezeli nie to dziekujemy pieknie i wracamy do autotradera- auto bedzie albo kradzione albo sprzedaje je handlarz, albo sprzedaje auto zony mamy cioci kuzyna - tak robia pakistancy), drugie pytanie (jezeli nie bylo w ogloszeniu) czy jest Full Service History i kiedy byl ostatni service, ilu bylo poprzednich wlascieli, jak dlugo posiadasz pojazd. to tyle jezeli koleszka nie kreci to mozesz umawiac sie na Viewing ;)

4. na poczatku sprawdz papiery V5 - log book (tu sprawdzasz kiedy bylo wystawione i czy zgadza sie z tym co koles powiedzial przez telefon), ile kluczykow, service history, adres musi byc taki sam pod jakim znajduje sie auto. No i bardzo wazna zecz Invoice (rachunki za czesci i wykonana prace).

5. teraz przechodzisz do ogladania furki (proces jak w Polsce - VIN z dok i nadwo) etc, etc ...

6. jak juz zdecydujesz kupic to wszystko co musisz zrobic podac adres wpisac go w V5 w 2 miejscach nie pamietam sekcji ale jedna jest na lewej srodkowej stronie a druga jes waziutka i po drugiej stronie (3 numer str V%), potem wlasciceil odsyla caly dok do DVL Swansea, a Ty zabierasz fure i ten may swistek paieru i czekasz na twoje V5.

 

Jak cos to w okolicy Londynu sluze pomoca, posiadam czujnik lakieru, a moj brat to Rzeczoznawca PZM (za 70 funtow zrobimy inspekcje). napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo zachodu z tym. Pozniej trzeba w Irlandii przerejestrowac, zrobic badania. Za duzo tego wszystkiego.

Aczkolwiek sprawdzwalem na www.trader.co.uk to ceny serii 5, 97 - 99 znacznie atrakcyjniejsze niz w Irlandii a i wybor znacznie wiekszy.

Macie w czym wybierac. No ale mysle ze w koncu znajde, jestem cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Skontaktuj się z ludźmi z "odpowiednika" BMW Klub Polska w UK - BMW Car Club GB (www.bmwcarclubgb.co.uk) - sądzę, że pomogą ;)

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj na tej stronce http://www.fish4.co.uk/iad/cars chociaz podejzewam ze tez tylko Anglia :?

 

Co do znajomosci swoich fur to zezywiscie porazka. Uwaga na mechanikow! Jak podjedziesz do mechanika rozgladnij sie i zobacz kto tam pracuje! Czy aby na pewno anglicy... i czy dobrze im z oczu patrzy.. jesli chodzi o mechaniorow to jest najwieksza porazka tutaj. Co do aut to na wyspach sa rzeczywiscie w o niebo lepszym stanie niz w polsce (szczegolnie wnetrze). Ale i tutaj uwaga - znikomy procent aut jest garazowana - wiekszosc stoi na deszczu cale lata... rozgladnij sie czy nic nie koroduje. Przebiegi sa czesto znosne bo maja po kilka aut i tak tymi beemkami nie nabijaja kilometrow (czy raczej mil :) )

 

Moja rada - poszukaj w poblizu jakiegos BMW Specjalist albo German Car Specjalist - jest tutaj tego od groma bo beemki to popularne samochody na wyspach. Umow sie telefonicznie ze podjedziesz i podczas jazdy probnej podjedz niech ci chociaz auto podniosa.

 

Tyle

 

Pozdrawiam

 

Shodan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.