Skocz do zawartości

wskaźnik poziomu gazu?


Rekomendowane odpowiedzi

nikt nie chciał wyrazić swojej opinii, wiec trudno... tak czy inaczej zdecydowałem sie na to...Tomasetto jednak. Jestem umówiony na poniedziałek na instalację. Mam tylko jeszcze pytanie jak w tamacie postu... Czy macie w swoich instalcjach tylko zwykłą diodę która zapala sie na czerwono kiedy jest już "rezerwa" gazu, czy też może macie jakieś inne wskaźniki...może kilkudiodowe...tudzież wysietlacze cyfrowe? Jak to jest rozwiązane u was? :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka diod , gasna pokolei w miare uplywu gazu z butli. Chociaz dokladnosc tego pozostawia wiele do zyczenia . Kiedys widzialem u jednego gazownika w samochodzie wskaznik w ksztalcie zegara i to mu pokazywalo dokladnie , fajne to bylo tez chcial bym miec takie cos .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam reduktor Tomasetto , spisuje sie ok . Nie mam zastrzezen , raz dalem ostro samochodowi w gaz i wszystko bylo ok . A bardzo wazne jak beda Ci montowac listwe wteryskowa Valtec to mow zeby to byla "zolta" a nie czerwona . U mnie zamontowali czerwona i same problemy z tym byly (szarpalo autem przy przelonczeniu benzyna -gaz , jak sie ostro depnelo to auto sie dusilo , zwlaszcza jak bylo zimne) Zolta listwa jest do samochodow o duzych pojemnosciach a aj mam 1.6 m43 i musi byc wlasnie taka. Gazownicy sie dziwili a coz teraz jest super !!! Jaka instalacje zakladasz dokladnie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instalacja to ESGI , ja mialem problem tylko z ta listwa ! Po wymianie wszystko bylo ok . A mowili mi jeszcze gazownicy ze wgrali orginalny holenderski soft do tej instalacji , bo na polskim sofcie nie chcial chodzic ,nie mogli wyregulowac . Ale widze ze Ty masz calkiem inny samochod wiec reduktor pewnie bedzie tez wiekszy od mojego no i listwe wtryskowa pewnie tez jakas inna zamontuja ! Jeszcze jedno jak juz to wszystko Ci zamontuja to zwroc uwage na to czy reduktor nie ociera sie o jakies weze i opaski (u mnie sie ocieralo i przetarlo waz od gazu :shock: ) Jak Ci to zamontuja to musi chodzic jak na benzynie , zadnych falowan obrotow , mocniejszych szarpniec podcasz przelanczania , no i oczywiscie powinno palic okolo 1-1,5 L gazu wiecej niz benzyny. Ja gdybym mial zakladac ponownie gaz to tez napewno byla by to sekwencja ale juz cos firmowego np BRC (mniej problemow i lepsza praca) Chociaz i tak wszystko zalezy jak Ci to zaloza i czy sie znaja na zeczy , wybiez warsztat z jak najlepsza renoma , nawet jak bedzie cie to wiecej kosztowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam STAGa i generalnie wskazania na diodach sa powtarzalne. STAG po wyczerpaniu gazu zapiszczy i automatycznie przechodzi na benzynie, wiec nie ma ryzyk, ze auto wykona cos dziwego ;)

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej 320i mam sekwencje akme czy jakoś tak fajnie jezdzi lecz jest troszke cos nie tak jak powinno a mianocie przy ruszaniu od czasu do czasu moze sie przydusic i spalanie jak na motor m20b20 to duze po trasie za 60 zł robie 270 km aostatnio cos wiecej wciaga moze filtr zapchany pojada do gazownika bo nie byłem od zalozenia co do odejscia to spoko obecnie mam problem z muleniem sie ale mysle ze to sonda padła ale co do sekwencji za 2650 to jezdzi ale jk bym miał zakladac ponownie to bym sprzedał samochod i kupił rower niewiadomo na co trafisz u jednego bedzie miodzi a w twoim lipa i problem narasta

spalanie na pozimie 13 litrów spokojnej jazdy to przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldekk111...? Co Ty mówisz? 13 litrów gazu to dużo? 100km robisz za ok.23 zł i jeszcze narzekasz, że to dużo??? Jesli to dla Ciebie za dużo...to zamień na np.Astrę Classic I 1,6 8V... Jeżdziłem taką i paliła nawet mniej, ok.9l/100km gazu. Ale odkąd przesiadłem się na "bawarki" nie chce żadnego innego auta nawet jesli pali 5l gazu wiecej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldekk111... Nie jestem zwolennikiem "ognia na gary" od świateł do świateł i jeżdżę raczej spokojnie... Moja piątka przy takiej jeżdzie po miescie spala 9,5-10 a w trasie 8, to liczę, że gazu powinna mi spalić miasto 12-13, trasa 10... Mam nadzieję... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by Ci podłączyli wskaźnik poziomu gazu pod wskaźnik benzyny

Dlaczego najlepiej? A po co mieszac dodatkowo w i tak skomplikowanym ukladzie zegarow E39?

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.