Skocz do zawartości

Dyfer się poci ;( kilka dobrych kropel na dobę ;(


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo ja dziś zajrzałem pod samochód a tam dyfer mokry, zbiera się po kropelce co jakiś czas, w jedną dobę jest ładna plamka na kostce :cry: I teraz nie wiem co zrobić, bo miesiąc temu też taki mokry był ale zignorowałem to nie wiem ile tam oleju ubyło i jakie mogą być konsekwencje. Nie wiem skąd wycieka, czy tam jest jakaś uszczelka główna? 3 tygodnie temu jechałem po wertepach ale jechałem bardzo wolno i chyba to nie jest aż tak delikatne żeby się uszkodziło :/

 

Mam książkę sam naprawiam e30 ale tam jest tylko obsługa dyfra, a dokładniej wymiana oleju.

 

Generalnie przy wyjściu półosi jest sucho, tylko sam dyfer spocony jest :/ więc to chyba nie wina uszczelek półosi

 

Czy są jakieś typowe przyczyny wycieków oleju z mostu? Chciałbym trochę się przygotować teorytycznie zanim pojadę na kanał. Pozdtro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli sie nie myle to jest jeszcze uszczelka która biegnie przez cały dyfer na jego szerokość, może to ona, może podczas jazdy po wybojach zawadziłeś o coś i doszło do delikatnego pęknięcia, most jest z aluminium i wcale nie trudno o jego uszkodzenia, jesli masz wyciek sprawdz czym prędzej stan oleju i ewentualnie dolej ubytek, prawdopodobnie 75w90 wchodzi 1,1 literka, jazda bez oleju szybko usmieri twój moscik, pozdrawiam. :) :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.