Skocz do zawartości

523, 525 czy 528-jaką skrzynie wybrać?


MarekMarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

podpowiedzcie mi jaką skrzynie wybrać bo mam ochotę na automat, tylko wtedy z jakim automatem szukać-jaki symbol? wiem ze są 4-ro i 5-cio biegowe oraz z tiptronikiem-to coś chyba jak sekwencja nie? (+,-). Piszecie w postach że 5hp18 to lipa, a 5hp30 jeszcze wiekszy szajs. Wiec jakiej szukać?i jak podejde do samochodu to jak rozpoznać która skrzynia jest jaka? jest to gdzieś napisane, czy już po lewarku zmiany biegów to rozpoznam? Aha i jeszcze jedno pytanko - CZY W AUTOMATACH W BMKACH JEST "CLICKOUT"? Jak sprawdzić skrzynie czy wszystko z nią jest OK jak pojade wybierać samochód.

Może głupie pytania-jeździć jeździłem ale nigdy nie byłem właścicielem automatu.

Dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie jak kupujesz używane auto to nie za bardzo masz wybór więc powinieneś patrzeć by auto było serwisowane i czy skrzynia nie szwankuje już przy próbnej jezdzie , zresztą pewnie to nie będzie Twoje pierwsze auto to wiesz że wszystko zależy od szczęścia jak się trefi bo nawet te najlepsze auto może sie zepsuć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, tyle ze tak różne wypowiedzi widzi sie na forum i w sumie ciężko sie zdecydować. Zazwyczaj jeżdżę manualem a jak bedzie ladny automat to sam nie wiem czy go brac. i jak sprawdzic czy dziala i wszystko z nim jest w porządku. No i ten CLICK OUT-czy kazdy automat BMW go posiada?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kick down i każdy tradycyjny automat go posiada niezależnie w jakim samochodzie. W E-39 silniki R6 do liftu miały praktycznie takie same skrzynie 5HP18, V8 miały inne no i ewentualnie jakieś egzotyczne rynki. To skrzynie 5 biegowe i w większości już z możliwością ręcznej zmiany biegów (dołożono więcej elektorniki). Na forum było wiele jak sprawdzić skrzynię, więc poszukaj. Generalnie nie powinna szarpać, a szczególnie powinna płynnie przełączać biegi przy wysokich obrotach (prawie do zamknięcia) jest to właśnie zaleta skrzyń stosowanych w BMW. Pamiętaj, że należy to sprawdzać na rozgrzanej skrzyni (ok 15-20 km jazdy). Ja jestem zwolennikiem automatów i uważam, że w BMW spisują się świetnie, a że bywają awarie, no cóż większość z nich jest spowodowane z winy użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.