Skocz do zawartości

Coś nie tak z regulacją temperatury !!


PiotrW

Rekomendowane odpowiedzi

Zaznaczam na początku, że :search: :search: i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu: otóż mam automatyczną klimę i czasami nie daje się przestawić pokrętła temperatury z "ciepła" na "zimno". Wygląda to tak, jakby sprężyna cofała pokrętło na "ciepłe". Jedyna rada w tym przypadku, to wyłączyć nawiew sterownikiem i odczekać minutę. Poradźcie, co może być powodem tej usterki.

PS. Mam chyba nieczynny elektrozawór, bo na szybę wieje tylko ciepłe powietrze [/b]

Moje auto e36 1,8 l z 1997 roku z dwustrefową automatyczną klimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to klimatyzacja z gałkami to nie jest automatyczna tylko manualna.

A co do tego że ciężko przestawić temperaturę to może wyjmij radio i zobacz czy nie wpadł tam jakiś niepotrzebny kabel, np do wzmacniacza, spotkałem się z takim problemem u kolegi poprowadziłem kabel inną drogą i było wszystko ok (p.s. nie pamiętam tylko czy to napewno ciężko chodziła regulacja temperatury)

pokombinuj.

Tuning is not a crime it's a way of life!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja co prawda mam klime automatyczna ale tez na szybe wieje zawsze cieple powietrze i wydaje mi sie ze jest to zrozumiale i ma na celu uniekania zaparowywania szyby.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to klimatyzacja z gałkami to nie jest automatyczna tylko manualna.

A co do tego że ciężko przestawić temperaturę to może wyjmij radio i zobacz czy nie wpadł tam jakiś niepotrzebny kabel, np do wzmacniacza, spotkałem się z takim problemem u kolegi poprowadziłem kabel inną drogą i było wszystko ok (p.s. nie pamiętam tylko czy to napewno ciężko chodziła regulacja temperatury)

pokombinuj.

Kolego BorysKrystian dzięki za chęć podpowiedzi, ale ja wiem co piszę; nie chodzi mi o gałki, tylko o pokrętło do ustawiania temperatury ogrzewania - to ono się zacina (blokuje) przy ustawieniu na ciepło i nie można przekręcić na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.