Skocz do zawartości

przerywanie podczas gwałtownego przyspieszania


Bullet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Witam wszystkich, posiadam bmw e36 325i 93 rok. Podczas gwałtownego depnięcia na pedał gazu auto czasami przerywa(szarpie) .Proszę bardzo o radę gdzie szukać problemu.

Na 99% wina pompy paliwa lub dawno nie wymienianego filtra paliwa.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie na benzynie a na gazie ten problem nie wystepuje. Obwiniam wiec układ paliwowy. Wlasnie zakupilem filtr paliwa i bede go wymienial, zobaczymy czy sie poprawi ;)
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie będzie Wina układu paliwowego. Miałem ten problem kiedys. Teraz tez mi się czasem to powtórzy. Ale wystarczy przegonie przez minute auto i mam spokuj. Wiec jest to wina elektroniki. Podejrzewałem układ paliwa ale wymieniłem pompe, weze wtryski i filtr. Zadnej różnicy. Ale gdy wymieniłem weze od układu ssącego juz było lepiej teraz na 1000% stawiam na fajki, swiece i najwazniejsze czujnik tps. Poniewaz gdy mi się to dzieje to słychac po silniku jakbym miał za niskie obroty. Jak wtedy dam gaz do dechy to potrafi sobie strzelic a wystarczy delikatnie musne pedał gazu by podniesc obroty do jakis 900 i dam ostro po pedale to wskazówka jak pocisk się pnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie będzie Wina układu paliwowego. Miałem ten problem kiedys. Teraz tez mi się czasem to powtórzy. Ale wystarczy przegonie przez minute auto i mam spokuj. Wiec jest to wina elektroniki. Podejrzewałem układ paliwa ale wymieniłem pompe, weze wtryski i filtr. Zadnej różnicy. Ale gdy wymieniłem weze od układu ssącego juz było lepiej teraz na 1000% stawiam na fajki, swiece i najwazniejsze czujnik tps. Poniewaz gdy mi się to dzieje to słychac po silniku jakbym miał za niskie obroty. Jak wtedy dam gaz do dechy to potrafi sobie strzelic a wystarczy delikatnie musne pedał gazu by podniesc obroty do jakis 900 i dam ostro po pedale to wskazówka jak pocisk się pnie.

 

Mam tak samo w m20b25,Czy towarzyszą temu takie delikatne wachnięcia obrotów na biegu jałowym? tak że obrotomierz nie reaguje ale buda się buja na boki?Jeśli tak to mam tak samo i nie wiem jak to ugryźć :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... Ja szczegulnie czuje to na zimnym silniku potem jest to mniej odczuwalne. Ktoś mi podpowiedzial ze moze to byc czujnik temperatury silnika.
Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie czujnik temperatury. Maiłem problem jakis miesiąc temu bo nie pokazywało mi tem. na wskazniku no i profilaktycznie wymieniłem oba. Wiec napewno mam to sprawne. Dysponuje własnym interfejsem. Wczoraj sprawdzałem co w niej siedzi. Wyskoczyły mi 3 błedy sondy lambda. Wszystkie dotyczyły sondy!!! Ta sonda wytrzymała u mnie około 900km. Zaczynam podejrzewac ze to wszystko z winy paliwa. Teraz przez miesiąc pojezdze na Bp 98 Ultimate i zobacze co bedzie. A dzisiaj jeszcze przejze wtyczke i wzrokowo sonde. Wtyczka jest pod autem i moze woda ją zalewa. Tym bardziej ze mam obnizone dosc mocno autko. A wiadomo ze po szybkim przelocie przez kałuze to woda ochlapie wszystko. Myśle ze moze ją nawet czyms zaizoluje jakąś folią czy czyms albo tą tasmą przezroczystą do pakowania paczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.