Skocz do zawartości

Mycie silnika


Łukasz735

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.chcialem umyc sobie silnik w mojej 7.jest tylko w sumie zakurzony.nie jest "zarzygany" olejem czy cos w tym stylu chce go tylko odswiezyc po zimie i mam pytanie...czy jak go bede byl karcher-em to nic sie nie zaleje i bez problemu go odpale??

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie 100 tyś powodów dla których twoje auto nie pojedzie dalej. Pozatym sam możesz umyć silnik tylko z góry, więc dla własnego samopoczucia, a jeżeli nawt jakaś kropelka oleju wydostała się z silnika to wisi gdzieś koło miski olejowej. Moim zdaniem efekt tylko wizualny i to marny jeśli silnik bez żadnych wycieków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile masz kabli z kostkami w komorze silnika...

Czy sądzisz, że nastoletnia elektryka nie będzie miała nic przeciwko temu?

ja jak ostatnio musiałem przemyć trochę u siebie to zrobiłem to mokrą szmatką (ze specjalnym środkiem do mycia) i tylko w tych miejscach gdzie było trzeba.

jak chcesz mieć ładny silnik i masz na to dużo czasu to wypoleruj sobie pokrywę zaworów. Daje to o wiele lepszy efekt wizualny a przy tym niczemu nie zaszkodzisz, no chyba, że będziesz ją jakoś dziwnie montował.

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem kupić od chłopaków ścierwo do felg na myjni

 

i...

 

pucowali akurat auto,między innymi myty był silnik,

karszer,spryskanie ścierwem do felg,znowu karszer,powietrze z kompresora do osuszenia-po robocie silnik jak z fabryki,a wcale zasyfiony nie był ostro

 

na menu usług coś pisało,że francuzy po konsultacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez o tym myslaem zeby umyc swoj. mam w pracy specjalny srodek do mycia silnikow Atlantol ......nie pamietam jaki symbol, ceny tez nie znam bo kupilismy baniak 30l. Myslalem zeby najpierw pozabezpieczac cala elektryke i dopiero,ale jakos czasu brak. Dajcie znac jak umyjecie.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mylem silnik ze 30 razy najpierw arwa z spreyu chwilke odczekasz i karcher tylko ostroznie zeby nic nie pourywac ,,, nic sie nie stanie ,,, z tego co wiem instalacja jest jednak przygotowana na wode ,, moze nie tak wielka jak idzie z karchera ale wszystko z glowa i nic nie bedzie ,,,, umyj jak bedzie cieplo na dworzu zostaw ja na dworzu z otwarta maska i nic jej nie bedzie ,,, pozdrawiam
,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.