Skocz do zawartości

Pompka paliwowa przestała działać!! PILNE


vising

Rekomendowane odpowiedzi

Co moze być przyczyną, że pompka nie podaje mi benzyny....

Wczesniej było ok, tylko był przestawiony pływak.. A teraz gdy ją złożyłem ponownie benzyna nawet nie drgnie do góry ://

Moze ktoś wie pod jakie piny trzeba podłączyć ją na krótko?

Albo jakiś inny pomysł czemu nie działa ??

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Pytanie nr.1 Czy masz instalację gazową?

Co dokładnie robiłeś po wyjęciu pompki z baku?Czy włączałeś ją na sucho?

Czy masz stan paliwa w baku?

Jeśli twoja pompka pracowała na sucho to możesz o niej zapomnieć.

Jeśli zaś chcesz ją sprawdzić to nic prostszego, podaj napięcie bezpośrednio

na pompkę(obowiązkowo zanurzoną)i masz jasność.Jeśli zaś twoja pompka nie żyje nie kupuj przypadkiem zamienników z allegro po 130zł.Nabrałem się

kupiłem działało prawidłowo przez 1!!!!dzień!!!pomyślałem trudno mam przecież gwarancję.I tu się przejechałem(super sprzedawca"byzik"firma gamex)stwierdzili przez telefon że w baku nie było paliwa, a ich pompki się nie psują!No i mogę się pocałować w pompkę!Ostrzegam wszystkich przed tym szajsem.kupiłem oryginał używany i hula.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki nie lubia malej ilosci paliwa ... Jesli czesto jezdzisz na rezerwie nie dziw sie ze padla pompka ... Jesli auto by jezdzilo zawsze chociaz z do polowy pelnym bakiem ( albo do polowy pustym :P ) to wydaje mi sie ze taka pompka z 90% bylaby bezawaryjna - tak jak gong od kompa ktory tez chyba nigdy sie nie psuje i zawsze da znac ze wlasciciela czeka wydatek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem na forum, bo kierował mnie Misiek, co i jak na privach...

Okazało się ze przyczynami:

-->Mniej niż 15L pompka nie działała

--> O rezerwie to zapomniałem że się świeci

--> Nie równa praca silnika na benzynie (oczywiscie powyzej 40L wszystko OK)

--> w późniejszej fazie nie podawanie benzyny

Wszystkie te usterki były juz od tzw. nowości :D

 

Okazało się że "jedynym" problemem mojej 525i było nie umocowanie koszyka pompki, do baku. POmpka poprostu latała sobie jak chciała, nieraz się przestawiała, góra dół itd... Dlatego brak rezerwy.

Teraz jest juz wszystko OK. Pompka umocowana na oryginalnych uchwytach w baku. I działa dopiero jak od nowości :D

 

W sumie dzień roboty.. ale teraz jaka radość z jazdy :D

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz oryginały czy zamienniki?Czy do spalenia dochodzi od razu czy po jakimś czasie?Przy pierwszym podłączeniu pompka musi dobrze zassać paliwo. Potrzymaj auto na wyższych obrotach i pojeżdzij trochę.układ musi się odpowietrzyć.No i oczywiście nie polecam zamienników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze montując pompkę paliwową do baku, nie wciskasz ją na zaciski baku? wtedy pompka moze latać sobie po baku, i układać się w różnych pozycjach.... Np. takim że ma rurkę do góry, wtedy nie moze zassać paliwa, i jest.... KAPUT :(((

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznie pierwsza pompka (zamiennik) padla padla mi po po przejechaniu 3km druga na trasie a trzecia po 100 km :mad2:

ja sam nie zakladalem pompki pojechalem zeby mi ja zalozyli u mechanika chcialem byc pewny ze wszystko bedzie dobrze ale i tak nic nie pomoglo

wydaje mi sie ze dobrze ja zamontowali ale zobaczymy czy teraz sie spali bo wymienilem praktycznie wszystko od baku do silnika jak bedzie dobrze to sie bede cieszyl a jak nie to mechanik bedzie mial niemily tydzien :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmja kupilem zamiennik za 130pln, zrobilem 15tys km na nim, sprzedalem auto, kupujący juz zrobil nim ok 30tys km, i pompka zamiennik dalej dziala..... czyzbym mial szczescie co do pompy? chyba mialem wybrakowany zamiennik skoro działa nadal, a dawno powinien juz umrzec :-)

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.