Skocz do zawartości

Pytanie o temperature


szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości zapytam:

Jaka powinna być temperatura pracy silnika? Mam instrukcje obsługi i tam pod wskaźnikiem jest napis:

Pole niebieskie: Silnik jeszcze zimny. Należy jechać na średnich obrotach i z umiarkowaną prędkością.

Pole czerwone: Jeżeli świeci lampka ostrzegawcza a Check Control wyświetla sprawdź płyn chłodzący to silnik jest za gorący. Natychmiast wyłącz silnik i pozwól mu ostygnąć.

Między barwnymi polami: Normalna temperatura pracy. W razie wysokiej temperatury na zewnątrz lub dużego obciążenia wskazówka może dojść aż do czerwonego pola.

 

Później napisano, w dolewaniu płynu chłodzącego, żeby nigdy nie dolewać do gorącego silnika zimnego płynu.

Wydaje mi się, że pęknięcia głowić w BMW to nie tak wina przegrzania, jak to, że do przegrzanego silnika ktoś szybko dolewa zimnej wody. Z reguły coś mocno nagrzanego nie pęka, pęka natomiast gdy szybko schłodzimy.

 

PS. u mnie wskazówka jest zawsze na środku ale temat mnie zainteresował czy nie może jej się zdażyć w jakiś tam warunkach inna pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wskazowka powinna byc zawsze na srodeczku...dopuszczalne jest leciutkie wychylenie wskazowki za srodek...ale naprawde minimalne, prawie niewidoczne...jesi idzie mocniej to wtedy jest lipa, cos sie zaczyna dziac...jesli nie dochodzi do polowy, termostat do wymiany...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wskazówka musi stac pionowo, jak leci za bardzo na prawo to coś nie tak z chłodzeniem, a jak jest w połowie miedzy niebieskim a środkiem to termostat.

W zeszłym roku byłem w ekstremalnych upałach w chorwacji, jeździłem po serpentynach w górach i nie zauważyłem, żeby silnik sie przegrzewał- wskazówka stała pionowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.