Skocz do zawartości

[E39] kontrolka od emisji spalin


nimlot

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego pieknego dnia ... pojawila mi sie jakas dziwna kontrolka :) - to odrazu lece do intrukcji .. patrze yy .. kontrolka dotyczy emisji spalin ..

yy ... ooo co chodzi ??

 

nastepnego dnia polecialem jak najszybciej na diagnostyke i tam Pan ktory zna sie na rzeczy ... po badaniu komputerowym mowi ze jest jakis blad w silniku ... to opowidzialem mu cala historie o zapaleniu sie kontrolki od emisji spalin ... mhh .. i Pan doszedl do wniosku ze to przeplywomierz ...

 

mhmh .. tzn chodzi dokladnie o czujnik przeplywu masy powietrza ? - czyli to chyba jest przeplywomierz ....

 

kilka h codziennie spedzam dzowniac do sklepow zalatwiajac ten przeplywomierz ... mhhm ..

ale jakos nie wydaje mi sie ze to jest wlasnie to ..

dlaczego ?

 

Zadnych problemow ze spalaniem nie mam - zadnych problemow z przyspieszeniem nie mam ...

od 80-120 na 5 okolo 8

 

od 0-100

od 60-100 - tez nie zaobserwowalem dziwnych anomali ...

mhmh ..

 

kiedys Qzyn mial w vovlo v40 problem z recyrkulatorem spalin .... to pomyslalem ze to wlasnie o to chodzi .. ale w ogole nie mam pojecia co to byc na 100%

 

a kontrolka jak sie palila tak sie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka swieci sie narazie na zolto

po lewej stronie wyglada jak pompa

jak czytam w instrukcji angielskiej to opis tej kontrolki mowi o bledzie w silniku / emisja spalin

 

jak juz powiedzialem kontrolka wyglada jak pompa po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz powiedzialem kontrolka wyglada jak pompa po lewej stronie

Tzw. kontrolka od elektroniki. Moze to byc spowodowane paliwem zlej jakosci. WYkasuj blad. Jezeli powroci to... wizyta na kompie i szukanie przyczyny.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmh

jezeli chodzi o wyskasowanie bledu to - to jak pamietam to moge to zrobic z samochodu poprzez jeden z przyciskow na zegarach ...

jezeli chodzi o paliwo zlej jakosci ;) - a na to jeszcze nie wpadlem :)

mhmh ...

jednakze co do badania komputerowego to chyba ze znajde jakiegos innego speca ktory mi cos innego powie bo nie mam ochoty juz slyszec ze to przeplywomierz a samochod jezdzi normalnie - jakos nie zauwarzylem aby nadmiernie dymil ...

eh ... no nie mam pojecia ... postaram sie w tym tygodniu przy wymienic olej ( moze na poczatku przyszlego ) to moze nastepny warsztat mi powie co to moze byc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmh

jezeli chodzi o wyskasowanie bledu to - to jak pamietam to moge to zrobic z samochodu poprzez jeden z przyciskow na zegarach ...

jezeli chodzi o paliwo zlej jakosci ;) - a na to jeszcze nie wpadlem :)

mhmh ...

Tak test 21 czy 20 kasuje bledy.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak kontrolka oznacza, że wg sterownika silnika możesz zatruwać środowisko. Wnioskuje to m.in z odczytu sond lambda a najczęściej oznacza to niezachowanie składu stechiometrycznego mieszanki lub padnięty katalizator. Skład stechiometryczny nie jest zachowany gdy np. są padnięte:

- sondy lambda

- przepływomierz

- pompa paliwa (za niskie ciśnienie)

- cewki zapłonowe, świece

- nieszczelny układ dolotowy (lewe powietrze)

- inne czujniki (cisnienia, temperatury, położenia wału itp.)

- mocno chrzczone paliwo

 

Podłączenie komputera i zczytanie błędów oraz odczyty parametrów w trakcie pracy silnika może ukierunkować szukanie przyczyny.

Niektóre wersje silnikowe miały znane przypadłości np. w silniku M52TU dziurawi się odma skrzyni korbowej co daje takie objawy.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.