Skocz do zawartości

czujnik parkowania


BMW LODZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestesm nowym posiadaczem BMW 730iA 95r. i mam małe pytanko, w autku sa czujniki parkowania czyli tzw pdc czy jakos tam? teraz tak jak np cofam łamie mi sie lusterko prawe wlancza sie pdc i pika raz i to wszystko podjezdzam do przeszkody i nic nie wiem czy jest spieprzone , co moze byc przyczyna, to samo jest jak parkuje przodem dojezdzam do przeszkody i nic :mad2: , prosze o jakas pomoc i z gory dziekuje :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli raz ci piknie i zacznie migać dioda na przycisku pdc to masz najprawdopodobniej walnięta czujkę.

włącz pdc wysiądź z auta i przystawiaj ucho do kazdego czujnika powinieneś ,jeżeli jest dobra, słyszeć takie pykanie, jeżli nie to ta czujka jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam kurcze dzisiaj patrzylem z tymi czujnikami i nic wlaczylem pdc i tylko pikło nie wiem dwa razy ze sie zalaczyło i to wszystko przystawaialem reke do czujnikow i nic :mad2: co to moze byc czy mogła pojsc jakas centralka bo nie mozliwe zeby padły wszystkie czujniki :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pikanie tylko każda czujka tak jakby pyka coś w rodzaju przechodzenia prądu, już nie pamiętam ale sprawdze to u siebie, ale wydaje mi sie że pdc da sie włączyć przy przekręconym kluczyku w pozycji 1, ale nie jestem pewien.

Piszesz, że jak włączysz to piknie i mruga dioda na przycisku, to oznaka uszkodzonej czujki, bynajmniej ja tak miałem.

Jak tym sposobem nic nie wykryjesz to zostaje ci podpięcie sie do kompa i wtedy bedziesz wiedział.

powodzenia i daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
witam, mam identyczny problem, właczam pdc lub wsteczny nagle pisk przez okolo 1 sek i mruga dioda na PDC, sprawdzalem kazdą z czujek, slychac jak tam cos w nich bzyczy, nawet jak zblizam reke to slysze jakis przekaznik tykający obok akumulatora, ale jak PDC niedziala to dalej niedziala, nawet odłaczalem czujki pokolei kazdą i dalej nic, centralka czy co?? gdzie szukac przyczyny?
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że odłączasz każdą czujkę to nic nie da, wystarczy że jedna bedzie padnięta i to wystarczy (kiedy masz sprawny system i odłączysz czujkę to masz ten sam objaw jak przy padniętej czujce)

Podjedż gdzies na kompa i wszystko ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no dobrze Panowie,

pytanie - jak cofam, pyka mi jak się zblizam do przeszkody,

jak podjeżdżam przodem nie pyka, muszę wcisnąć przycisk, i wtedy działa.

czy to jest normalne?

czy przy podjeżdżaniu do przeszkody przodem muszę zawsze wcisnąć przycisk PDC żeby mi zasygnalizował sygnałem dżwiekowym?

i rozumiem, że tył działa zawsze sam, bez wciskania?

pzodr,

e 38 jest najlepsze... po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze Panowie,

pytanie - jak cofam, pyka mi jak się zblizam do przeszkody,

jak podjeżdżam przodem nie pyka, muszę wcisnąć przycisk, i wtedy działa.

czy to jest normalne?

czy przy podjeżdżaniu do przeszkody przodem muszę zawsze wcisnąć przycisk PDC żeby mi zasygnalizował sygnałem dżwiekowym?

i rozumiem, że tył działa zawsze sam, bez wciskania?

pzodr,

 

normalne,pdc uaktywnia sie zawsze jak wlaczasz wsteczny,i wylacza sie przy predkosci ok 10 km/h.Ale jak wykonujesz cofanie plus dojezdzanie to pdc wlaczy sie przy wstecznym i dziala caly czas - jak wykonujesz manewry tzn do tylu,do przodu itp.Jak chcesz tylko sprawdzic przod to musisz wlaczyc pdc przyciskiem co jest sensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.