Skocz do zawartości

czy to lozysko oporowe ?? upewnienie sie


lukaszra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie moge odszukac tego na forum ,

 

czy to napewno lozysko oporowe jesli przy wcisnietym pedale sprzegla nawet podczas postoju slychac takie jakby rzężenie ..jak czasami w amerykanskich autach jak kola skreca :) odglos podobny do odglosu wspomagania :) a jak sie pusci pedal to calkowicie sie wycisza ... podobna sytuacja jest przy zmianie biegow pomiedzy biegami jest to rzężenie na biegu cichutko ....

 

znalazlem na forum tylko odwrotna sytuacje czyli ze przy wcisnietym jest cicho a caly czas slychac jakis odglos

natomiast u mnie jest na odwrot

 

czyli przy wcisnietym odglos po puszczeniu cicho

 

lozysko oporowe ????

 

 

ps : jak szybko trzeba to wymieniac ?? nie ma zadnych wstrzasow na pedale sprzegla tyle ze wyje pmiedzy i na wcisnietym... bo poprostu nie mam kiedy tego zrobic :(??

 

czy jesli to lozysko oporowe to ma ono wplyw na zmiane biegow ?? w sesie ze ciezej sie wrzuca 2 bieg reszta ok ... moze to cos miec wspolnego ??

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps : jak szybko trzeba to wymieniac ?? nie ma zadnych wstrzasow na pedale sprzegla tyle ze wyje pmiedzy i na wcisnietym... bo poprostu nie mam kiedy tego zrobic Sad??

 

czy jesli to lozysko oporowe to ma ono wplyw na zmiane biegow ?? w sesie ze ciezej sie wrzuca 2 bieg reszta ok ... moze to cos miec wspolnego ??

 

 

sprzeglo sie nie slizga przy szybkim wcisnieciu pedala na maxa odrazu przyspiesza wiec chyba jest si ?

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze zmieszam Wasza szanowna dyskusje lecz dzisiaj zapytalem o objaw odmienny, stuka przy biegu jalowym i wysprzegleniu na sprzegle cisza i spokoj. Otoz przemily mlodszy aspirant naprawczy odpowiedzial ze ma ten sam problem w 5xx i chodzi o lozysko oporowe (cokolwiek by to nie znaczylo) w kazdym razie mam sie przyzwyczaic. na wyzszych obrotach cisza i spokoj.

Na moj bardzo prosty i chlopski rozum wszelkiego rodzaju dzwieki przy WLACZONYM (wcisnietym) sprzegle swiadcza o samym sprzegle a nie o osciennych mechanizmach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem na samym poczatku ze watki apropo wycisnietego sprzegla czyli pusczonego znalazlem ,,,, jest to usterka lozyska na walku atakujacym jakos tak sie to nazywa ,,, natomiast jesli rzęzi na wcisnietym sprzegle i miedzy biegami czyli takze na wcisnietym sprzegle to jest to usterka lozyska oporowego ,,,lozysko oporowe dziala tylko jak sama nazwa skazuje wtedy kiedy ma opor czyli przy wcisnietym sprzegle przy wycisnietym czyli na biegu nie dziala ,,,,

 

tak w woli zakonczenia postu i dla wszystkich ktorzy beda czytac ten post

 

jesli cos pomylilem poprawcie mnie :) pozdrawiam

,,, bmw klub 3city--mod lakiernictwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzis odebralem swoja milosc znowym lozyskiem oporowym ,,,Panowie inne auto nie tylko ze nie rzezi zupelnie inaczej biegi lapia..jakos zupelnie inaczej sie jedzie nie szarpie jakos ,,poprostu kozak :) pozdrawiam

 

No widzisz :) Wiesz teraz ze łozysko ma duzy wplyw rowniez na zmiane biegow :D

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.