Skocz do zawartości

straz miejska i fotoradary


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

dzis w Gazecie Prawnej jest artykul dotyczacy konsekwencji dla kierowcow zwiazanych ze stosowaniem przez straz miejska fotoradarow w zwiazku z orzeczeniem Trybunalu Konstytucyjnego

 

niektorych to powinno zainteresowac

 

pozdr

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć mandaty wystawione przez straż miejską za prędkość są niezgodne z prawem-ot ciekawość-nie mam chwilowo możliwości zakupu tej gazety, więc jakby ktoś mógł streścić co tam jest ciakwego, to byłbym bardzo wdzięczny :wink:
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie pismo w którym mnie informują że komornik się u mnie zjawi w związku z niezapłaconym mandatem za przekroczenie prędkości. Został "ustrzelony" przez straż miejską w ubiegłym roku więc olałem temat.

Odbyła się sprawa w sądzie grodzkim na której zasądzono mi 600 zł. No i co teraz? Czy muszę zapłacić i później wnieść sprawę o zwrot. Niepłacić?

.... Hmmm

Czy ktoś posiada gruntowną wiedzę na ten temat?

 

Pozdrawiam

Gorg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie możliwości

1 Wnieść w trybie art. 110 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia o kasację prawomocnego orzeczenia.

2 Złożyć wniosek o wznowienie postępowania w trybie art. 113 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

Nie jest to taka prosta sprawa bo w pierwszym przypadku czas na złożenie kasacji na podstawie art. 524 §1 k.p.k. wynosi 30 dni od daty doręczenia orzeczenia.

Chyba, że uda ci się przekonać do złożenia wniosku w twojej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich art. 524 §2k.p.k.

W drugim przypadku możesz złożyć wniosek o wznowienie postępowania w każdym czasie po ujawnieniu nowych okoliczności mających wpływ na treść orzeczenia. Niewątpliwym utrudnieniem w obydwu wypadkach jest konieczność sporządzenia i podpisania wniosku przez adwokata. Czyli obecność pełnomocnika procesowego jest obligatoryjna.

Jeśli komornik ma w ręku tytuł wykonawczy to musisz zapłacić chyba, że uda ci się go przekonać żeby wstrzymał się z egzekucją (mało prawdopodobne).

Jeśli jednak zostaniesz uniewinniony otrzymasz od Skarbu Państwa w trybie art.114 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia odszkodowanie.

Na twoim miejscu zrobiłbym to. Szansa na przegraną jest bliska 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.