Skocz do zawartości

Jak ustawic rozrząd


krystian2610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos wie jak ustawic rozrzad w E38 ? Robiłem kapitalke i po ustawieniu rozrzadu na znakach auto odpalilo bez problemu po pierwszym razie ale w silniku slychac jak by soc obcieralo jakies stuki w prawej glowicy. Nie wiem czasem czy ta prawa glowica nie powinna byc ustawiona w innym połozeniu walu ? Jest tam jakies oznaczenie 45* . Czy ktos wie o co chodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Schemat rozrządu a ustawienie niestety to dwie różne sprawy. Do ustawienia jest "specjalny" przyrządzik nawet jest na tych rysunkach. Jego cena powala 899zł za kawałek plastiku:). Oczywiście że da się ustawić bez niego ale jest troszkę zabawy ja właśnie dziś wkładam nowy silniczek, i też mnie niedługo czeka rozrząd. Mam nadzieje że się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie urzywam blokad nigdy ani w takim ani w m50. Co najwyrzej poziomice. Zawsze trzeba po pierwszym ustawieniu ręcznie przekręcić motor do okoła i skorygowac ustawienia, poto w deklach są te korki, żeby wsadzić klucz, szczegulnie w silnikach z vanosem.
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dwie wieści dobra i zła

dobra niewłaściwe poskladanie rozrządu kończy sie tylko jednym :!: wszyscy wiemy czym

zła jeśli coś trze lub klepie to prawdopodobnie wałek rozrządu lub szklanka

lub nie właściwie naciągnięty, założony łańcuch

 

wał zawsze ustawia sie w jednej pozycji (zazwyczaj jest blokada) i nie ma znaczenia i le jest cylindrów i jaki to jest układ

 

jeśli to jest V to znaki są w takim samym miejscu na obu głowicach i powinny być składane na blokadach ale da sie i bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.