Skocz do zawartości

Xenon


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam od tego goscia :

 

http://www.allegro.pl/item176376239_xenony_h1_h3_h4_h7_9006_z_montazem_.html

 

600 pelenow wraz z montazem i roczna gwarancja,

 

efekt powala na kolana :jawdrop: w nocy jest dzien :norty:

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/index.php/cPath/56

500plnow, gwarancja i firma produkujaca alarmy, nie zniknie z rynku za pol roku jak sprzeda zapas xenonow i nie bedzie problemu z respektowaniem gwarancji, firma od lat robi dobre alarmy. sam sie zastanawiam nad zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie palnikow do soczewek/odblysnikow na h1,h3 itd powinno byc surowo karalne, fakt ze swieci to jasniej niz zwykla zarowka i widac lepiej zza kierownicy(nie bede tutaj wnikal w rozproszenie swiatla), ale oslepia to jadacych z przeciwka jak cholllera, takie palniki to rzezba ktora jest niebezpieczna na drodze, te odblysniki sa nieprzystosowane do palnikow ksenonowych, inaczej rozpraszaja swiatlo, a ustawienie ogniskowej to bzdura reklamowa sprzedajacego. Przerobka z zastosowaniem soczewki jest niewiele drozsza, a ile bezpieczniejsza dla nas samych kierowcow(a mozna przy okazji pokusic sie o bixenon). Jesli zalezy ci na posiadaniu dobrych swiatel a nie bajerze tuningowym to nie kupuj tego, tylko poszukaj soczewek i normalnych palnikow oraz calej reszty a nie wyjdzie cie to wcale duzo drozej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widziales na zywo taki zestaw w akcji, ? obawiam sie ze nie wiesz o czym piszesz, kilku z moich znajomych zalozylo to do , golfa 3, audi a6, bmw, calibry i zawsze bylo dobrze, jesli auto mialo soczewki a mialy wszystkie oprocz golfa3 to byla idealna linia swiatlocienia i dalo sie wyregulowac lampy (na stacji diagnostycznej na przyrzadzie) w golfir 3 , jak w kazdym aucie bez soczewek ta linia byla zamglona i przejscie bylo delikatne, ale tez sie dalo wyregulowac, na standardowej zarowce tez tak bylo. rownie dobrze moze oslepiac auto co ma zle ustawione fabryczne xenony. odblysnik w lampie ma jedynie za zadanie skupic swiatlo, cala robote robi soczewka, po lupie nie ma juz nic po drodze. dla soczewek ogniskowa nie musi byc tak dokladnie ustawiona.po prostu trzeba pamietac zeby prawidlowo ustawic lampy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy widziales na zywo taki zestaw w akcji, ? obawiam sie ze nie wiesz o czym piszesz, kilku z moich znajomych zalozylo to do , golfa 3, audi a6, bmw, calibry i zawsze bylo dobrze, jesli auto mialo soczewki a mialy wszystkie oprocz golfa3 to byla idealna linia swiatlocienia i dalo sie wyregulowac lampy (na stacji diagnostycznej na przyrzadzie) w golfir 3 , jak w kazdym aucie bez soczewek ta linia byla zamglona i przejscie bylo delikatne, ale tez sie dalo wyregulowac, na standardowej zarowce tez tak bylo. rownie dobrze moze oslepiac auto co ma zle ustawione fabryczne xenony. odblysnik w lampie ma jedynie za zadanie skupic swiatlo, cala robote robi soczewka, po lupie nie ma juz nic po drodze. dla soczewek ogniskowa nie musi byc tak dokladnie ustawiona.po prostu trzeba pamietac zeby prawidlowo ustawic lampy

czy my sie nie znamy z forum calibry, albo nie pisze tam jakis twoj kolega?? wlasnie, tam tez jest gosc ktory nawet wklejal zdjecia wlasnie rozkladu swiatla wg niego idealnego, powiem ci ze juz troche w zyciu ksenonow zalozylem i tez zaczynalem np w mojej srebnej bmce od kombinacji typu palnik w normalna soczewke, i nawet tak jezdzilem, swiatla dalo sie ustwic itd, dopiero po zmianie na soczewke i odblysnik ksenonowy bylo widac roznice, ale widze ze kazdy musi dojrzec do tego. Ja na poczatku tez dalbym sie pokroic zywcem a niezmienilbym zdania, teraz mam inne i staram sie moja wiedze przekazac innym zeby juz wiecej nie spotykac na drodze samochodow z naprzeciwka ktore maja bajer tuningowy typu xenony h1 itd, i nie mowie tu o zle ustawionych lampach, moge sie zalozyc ze w 90% rozpoznam swiatlo z takiego swiatla i podejrzewam ze nie tylko ja ale z polowa ludzi na tym forum, jak juz cos robic to robic porzadnie, takie jest moje zdanie, i nie wiem czy cie przekonam, wydaje mi sie ze nie ale moze choc ktos wezmie to pod uwage i zrobi ksenony porzadnie tym bardziej ze cena jest niewiele wyzsza, pozdrawiam

 

edit jedna z firm z allegro z powyzszych linkow pokazuje np takie zdjecie

 

KLIK

 

to jest idealny rozklad, a napewno nie wybrali najgorszych zdjec do reklamy w aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udzielam sie na forum calibry, uwazam swoje, jesli w lampie jest odblysnik to nie ma znaczenia z czego i w jakim ksztalcie, po to zaczeto stosowac lampy projektorowe , gdzie ukladem swiatla zajmuje sie soczewka aby wyeliminowac wady tradycyjnych lamp. przed soczewka strumien swiatla jest nieistotny, to soczewka go skupia i ukierunkowuje, wiec jesli soczewka jest dobrze zaprojektowana to musi swiecic dobrze, nawet jak po drugiej jej stronie rozpalisz ognisko. to ze oslepiaja jest spowodowane tym ze montuje sie do lamp starych, gdzie soczewka jest brudna, zewnetrzna powloka jest zmatowiala lub z uszkodzeniami od kamieni i swiatlo nie pada tak ja powinno. rownie dobrze mozna powiedziec ze zarowki 100W moga oslepiac, zamontowane do standardowej lampy, jesli lampa jest zamontowana starannie bez luzow, diagnosta potrafi ja ustawic na przyzadzie i nie widzi zastrzezen to w czym jest wedlug ciebie problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie calkowicie pod wypowiedzia flash"a

 

bylem na stacji diagnostycznej i przyzady nie klamia!!!skoro mozna regulowac granicą swiatla i cienia to takie swiatlo nie moze cie oslepic!!!

 

wiele sie pisze o spryskiwaczach i poziomowaniu tylnej osi,w takim razie prosze mi taki zapis pokazac w warunkach technicznych pojazdu!!!

nie ;potrafil tego zrobic naweet diagnosta

 

jedyne z czym sie zgodze to ze reflektor halogenowy traci homologacje gdy wspolpracuje z zarowka wyladowcza!!!

 

i nie uwazam zeby biale swiatlo bylo gadgetem tuningowym!!!

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymog samopoziomowania i spryskiwaczy dotyczy TYLKO NOWYCH AUT. tak jak tylnie swiatlo przeciwmgielne, tylnie pasy czy zaglowki. prawo nie dziala wstecz, wiec trudno wymagac od auta z 1999 roku przepisow ktore weszly w zycie np w 2002 roku. dlaczego wszyscy sie podpieraja bzdurami podslyszanymi czy przeczytanymi gdzies w brukowcu a`la auto swiat nie znajac przepisow. tak jak pisze moj przedmowca nikt nie potrafi znalesc przepisow bo takich nie ma. koniec ktopka.skoro zestaw xenonow ma certyfikat iso, homologacje e w kolku, kazdy palnik z osobna to samo, to jest wystarczajace !!!

 

p.s. podobny wymog obezcnosci ABSu w nowych autach jest teraz, co nie znaczy ze auta bez absu mamy wyzlomowac.

p.s.s.nie uwazam zeby lampa byla homologowana razem ze zrodlem swiatla -- jak niektorzy pisza, gdyby tak bylo zarowka byla by niewymienna. co jesli fabrycznie byla zarowka bosch a ja wymienie na tungsram? trace homologacje?? a jesli zaloze X-enon Zenon to trace homologacje? to czym sie rozni ta sytuacja jesli zaloze Xenona (wszystkie zrodla swiatla maja oddzielne homologacje).to zwykle naciaganie przepisow. gdyby tak bylo to na lampie , ewentualnie w instrukcji auta musialbybyc zapis ze nie wolno uzywac innych zarowek niz Bosch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymog samopoziomowania i spryskiwaczy dotyczy TYLKO NOWYCH AUT. tak jak tylnie swiatlo przeciwmgielne, tylnie pasy czy zaglowki. prawo nie dziala wstecz, wiec trudno wymagac od auta z 1999 roku przepisow ktore weszly w zycie np w 2002 roku. dlaczego wszyscy sie podpieraja bzdurami podslyszanymi czy przeczytanymi gdzies w brukowcu a`la auto swiat nie znajac przepisow. tak jak pisze moj przedmowca nikt nie potrafi znalesc przepisow bo takich nie ma. koniec ktopka.skoro zestaw xenonow ma certyfikat iso, homologacje e w kolku, kazdy palnik z osobna to samo, to jest wystarczajace !!!

 

p.s. podobny wymog obezcnosci ABSu w nowych autach jest teraz, co nie znaczy ze auta bez absu mamy wyzlomowac.

p.s.s.nie uwazam zeby lampa byla homologowana razem ze zrodlem swiatla -- jak niektorzy pisza, gdyby tak bylo zarowka byla by niewymienna. co jesli fabrycznie byla zarowka bosch a ja wymienie na tungsram? trace homologacje?? a jesli zaloze X-enon Zenon to trace homologacje? to czym sie rozni ta sytuacja jesli zaloze Xenona (wszystkie zrodla swiatla maja oddzielne homologacje).to zwykle naciaganie przepisow. gdyby tak bylo to na lampie , ewentualnie w instrukcji auta musialbybyc zapis ze nie wolno uzywac innych zarowek niz Bosch.

 

 

i tak wlasnie jest zobacz sobie szklo reflektora ,jest tam napisane :

np,u mnie H C R

co oznacza

H -rodzaj zarowki- halogenowa,a nie wyladowcza jak w przypadku xenonu

C swiatlo drogowe wraz z pozycyjnym

R swiatlo mijania

itd.

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mojej nie ma oznaczenia H ani rodzaju zarowki np H7, w niektorych autach jest oznaczenie jak piszesz HR, a to dlaatego ze kiedys oznaczalo sie H te reflektory ktore mialy halogen, a nie zwykla banke (jak np stare maluchy) wtedy o ksenonach nikt nie myslal. jak ma byc oznaczony reflektor przystosowany do palnika ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby troszkę załagodzić , też się wypowiem.

 

Mam taki zestaw z allegro HID 6000K i jak dla mnie to rewelacja. Reflektory mam soczewkowe i widać dokładnie granicę światła. Ustawiłem je sam a na przeglądzie pan diagnosta pochwałił mnie że zrobiłem to prawidłowo. Nikogo nie oślepiam, za to widzę mnóstwo aut ze zwykłymi lampami święcącymi w powietrze. Rzadko Xenony z Allegro oślepiają, bo każdy kto je ma bardziej się pilnuje.

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wlasnie jest zobacz sobie szklo reflektora ,jest tam napisane :

np,u mnie H C R

co oznacza

H -rodzaj zarowki- halogenowa,a nie wyladowcza jak w przypadku xenonu

C swiatlo drogowe wraz z pozycyjnym

R swiatlo mijania

itd.

 

te dane dotycza calego reflektora a nie tylko szkla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

 

Chcialbym rowniez dopisac sie do tematu.Zalozylem do swojej e36 taki zestawik u pana w Bytomiu : http://www.allegro.pl/item185571429_xenony_h1_h3_h4_h7_hb3_hb4_z_montazem_.html

 

Moim zdniem rewelacja ,6000k - idealnie biale swiatlo zero problemow z przegladem.

 

Moj znajomy w Audi TT zamontowal sobie dwa takie zestawy na swiatla drogowe i mijania -efekt rowniez powalajacy mimo to ze nie ma soczewek ,a linia swiatlo-cienia zachowana tak jak przy standardowych halogenach.

 

Rewelacja - polecam kazdemu ,bo efekt niesamowity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.