Skocz do zawartości

520i 24V dziwne zachowanie-czasem silnik traci moc


emo13

Rekomendowane odpowiedzi

witam,byc moze temat ten zostal juz poruszony?

od pewnego czasu silnik (520i 24V z 160tys km,regularnie serwisowany,przebiegi od servisu do servisu bez grama dolewki oleju) zaczol sie dziwnie zachowywac-opisze to w skrocie;

autko jest w codziennej eksploatacji,nic w przeciagu paru lat sie nie dzialo,rano pali bez problemu.problemy zaczynaja sie pozniej,wystepuja nieregolarnie w odstepach nawet kiilku dniowych-zawyczaj na cieplym silniku.auto traci moc,slabiej przyspiesza,zdarza mu sie zakrzsztusic(to sporadycznie,jakby odcieto doplyw paliwa) a nawet zgasnac w najmniej dopowiednim momencie(na niskich obrotach).przy odpalaniu silka czasmi pochodzi chwile(chodzi rowniutko) i gwaltownie zgasnie,ot tak...???nastepnie chwile trwa odpalenie jego 3,4 s.zdarza sie ze w przeciagu dnia czasami jest ok a czasmi fiksuje w ten dziwny sposob po czym znowu wszystko jest ok!

dodam ze silnik pracuje cicho,rowniutko,suchy dookola.doradzcie co to moze byc.autkiem lata moja zonka,nie mam czasu zawiesc go podpiac pod kompa bo musi sie jakos dostac do pracy.poki co zdarza sie to rzako i jakos jeszce nie jest uciazliwe ale co bedzie jak wogole nie odpali..

czy jest to problem z el?moze przeplywomierz,pompa paliwa,ktoras z cewek ma przebicie i odlacza kompa?prosze o jakies wskazowki

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to właśnie mi chodzi ci biedniejsi co tankują dziennie za kilka złotych też automatycznie dziennie odpowietrzają bak a jeśli tankujesz większe ilości paliwa raz na kilka dni to może być tak że podciśnienie po kilku dniach tak wzrasta że pompka nie daje rady . kiedyś nie było z tym problemów bo opary szły do atmosfery a teraz to zbiornik jest odpowietrzany przez jakieś automatyczne zawory i filtry z węglem aktywnym . nie pytaj o szczegóły bo nie wiem jak to u nas jest rozwiązane ale jak otwierasz zbiornik to posłuchaj czy syczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mniałem cos podobnego aucie ale mi sie to działo prawie codziennie i podjechałem do kolesia na kompa bo samemu wymieniłem filtr paliwa, swiece ,wyszysciłem silniczek krokowy i dalej była kicha i powiedział ze sonda daje dupy bo wysłała złe dane i błendy wyskakuja ,umnie raz było dobrze a raz sie jechac nie dało i gasła na swiatłach. Dzis wymieniłem sonde i jest wszytko super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ja juz ci pisałem pojedz do mechanika niech podłonczy ci go pod kompa bo jak mniał identycznie tak samo i padłą mi sonda lamda,i odrazu mu wszytko pokazało .Sonda wymieniona i prblem zginoł odrazu i sonda wyszła 220zł z allegro i 30zł wymina.Pozdawiam :8) :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.