Skocz do zawartości

Zużycie oleju a jego wymiana


m40

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie dowiedzieć czy przy zużyciu oleju w granicach 0.5 L /1000km należy go wymienić kiedy zasygnalizuje to komputer (zapali sie kontrolka "oilservice") czy też zamiast po ok 10tyś km zmienić olej później i jeśli tak to po jakim przebiegu przy podanym przeze mnie użyciu oleju?

 

Silnik to M40, olej Castrol Magnatec półsyntetyk. Przebieg 210tyś km.

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak............swego czasu mialem tez juz olej w stanie nadajacym sie wymiany-ropbilem dolewki-laczni ewlalem do starego oleju 2 litry czystego -nic nie dalo olej ubywal-kupilem na allegro valvolina 10w40 za 85zł plus 10 zł za wysylke ( poszedlem do sklepu wziolem nowy filtr za 18zł) wymnienilem i nie ma zadnych ubytkow. Kiedy bym wymienil go odrazu nie ponioslbym ni epotrzebnie kosztow dwuch litrow oleju razem 60zł....tak wiec wymien go i zobaczysz czy sie uspokoji jesli nie to winy szukac z mechanikiem w uszkodzeniu ktoregos elementu w silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz auto mieć na dłużej to wymieniaj olej razem z filtrem co 10 tys. km

Co do ubywania oleju to wszystko kwestia gdzie jeździsz. Gdy dużo jeździsz po autostradzie z dużymi prędkościami to zużycie 0,5 litra na 100km to norma.

Jeśli nie masz wycieków silnika ani nie kopci Ci auto to się nie przejmuj tylko sprawdzaj częściej stan oleju i tak jak mówiełm wymieniaj go co 10tys.km

Ja tak robie we wszystkich swoich autach i dodatkowo wymieniam też co 20tys.km filtr powietrza a co 30tyskm filtr paliwa.

Czasem warto dać pare złotych więcej ale mieć spokój i czyste sumienie :D

Marzenia sie spełniają-->mam E38 :)

Moja historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zużycia się nie przejmuje bo za dużo nie jeżdze i nie mam zamiaru nic z tym robić na razie. Silnik nie dostaje batów, a zużycie oleju za bardzo nie zależy od sposobu jazdy, bierze cały czas tyle samo.

 

Postępuje w ten sposób że czekam aż poziom oleju spadnie prawie do minimum i wtedy wlewam cały litr żeby było jak najwięcej świeżego oleju. Czy takie dolewki sprawiają że olej jest czystszy i dłużej zachowa swoje właściwości niż w szczelnym silniku?

 

Dodam może że auto w momencie zakupu miało zalany olej mineralny a ja wlałem półsytetyk. Od tamtej pory przejechałem już tyle że zapala sie inspekcja. Zastanawiam sie czy tym razem nie zmienić oleju żeby usunąć ewentualny osad wypłukany przez żadszy olej po oleju mineralnym. Choć nie sądze by go było dużo bo oleju mineralnego brał tyle samo co syntetyka.

 

A z rady o wymianie filtra skorzystam, dziękuje.

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zużycia się nie przejmuje bo za dużo nie jeżdze i nie mam zamiaru nic z tym robić na razie. Silnik nie dostaje batów, a zużycie oleju za bardzo nie zależy od sposobu jazdy, bierze cały czas tyle samo.

 

Postępuje w ten sposób że czekam aż poziom oleju spadnie prawie do minimum i wtedy wlewam cały litr żeby było jak najwięcej świeżego oleju. Czy takie dolewki sprawiają że olej jest czystszy i dłużej zachowa swoje właściwości niż w szczelnym silniku?

 

Dodam może że auto w momencie zakupu miało zalany olej mineralny a ja wlałem półsytetyk. Od tamtej pory przejechałem już tyle że zapala sie inspekcja. Zastanawiam sie czy tym razem nie zmienić oleju żeby usunąć ewentualny osad wypłukany przez żadszy olej po oleju mineralnym. Choć nie sądze by go było dużo bo oleju mineralnego brał tyle samo co syntetyka.

 

A z rady o wymianie filtra skorzystam, dziękuje.

www.foto.gbart.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.