Skocz do zawartości

Problem z wiatrakiem chłodnicy


m3marcin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam wielki problem z wiatrakiem chłodnicy w e46 1.8 .szukałem na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.A problem jest taki ze wiatrak kreci sie non stop na pełnych obrotach i nigdy nie zwalnia.kiedy odpalam auto bez względu na to czy silnik jest zimny czy ciepły to odrazu zaczyna krecic na maksa.Co jest tego przyczyną?Jakis włącznik lub czujnik?co mam zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem pewien w 100% czy e46 ma sprzęgło wiskotyczne takie jak w starszych modelach ale myślę, że tak.

Więc wystarczy, że poszukasz postów na temat "wiska" i wszystko się wyjaśni.

Zdarzają się "papudroki" którzy blokują na stałe wisko co jest po prostu chore, zresztą nie ma co się rozpisywać bo o tym już było wiele razy.

 

Pamiętaj aby w takiej sytuacji kontrolować temperature silnika wyjątkowo często i postaraj się naprawić czyli wymienić wisko na nowe, bo zblokowane może wyrządzić wiele szkód.

 

A i tak nawiasem mówiąc to wentylator ma prawo pochodzić kilka chwil po odpaleniu auta zanim rozrzuci olej, później wiatrak zwalnia.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym mozna poznac czy takie visco bylo przerabiane?a i jeszcze jedno.z kostki ktorej podączane jest visco wychodzi cztery przewody,jeden z nich(cienki zielony)prowadzi do jakiegos czujnika lub włącznika ktory jest w tej grubej rurze zamocowanej do chłodnicy w jej dolnym rogu.do czego to służy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co teraz piszesz jasno wynika, że masz elektrowentylator a nie wisko. :norty:

 

W chłodnice jest wkręcony czujnik temperatury który w odpowiednim momencie włącza elektrowentylator. Wymiana czujnika powinna pomóc.

BMW E30 316i 1.8 M10B18 coupe

BMW E30 318i M40 coupe

BMW E34 525td touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.