Skocz do zawartości

ZEIT w e32


Yaca e32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio znajomy naprawiał mi nawiew w 735i 90r. niby dmucha itd. ale.. na komputerze zaraz nad przyciskiem ZEIT mruga mi czerwona kontrolka. Z tego co się orientuje ZEIT odpowiedzialny jest za czasowe ogrzewanie samochodu... cokolwiek to oznacza. Co mam zrobić z tym fantem by nie mrugało i było cacy?

Poztam jak włącze nawiew zimnego powietrza to tylke z jednego otworu leci zimne (kratka od góry/pośrodku deski rozdzielczej - z lewej ciepłe z prawej zimne :-)). Obiło mi się o uszy, że gdzieś tam pod maską są jakieś zawory które mogą być za to odpowiedzialne. Dodam, że autko jest z klimą (oczywiście nie działa).

Jeśli ktoś coś to będe wdzięczny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio znajomy naprawiał mi nawiew w 735i 90r. niby dmucha itd. ale.. na komputerze zaraz nad przyciskiem ZEIT mruga mi czerwona kontrolka. Z tego co się orientuje ZEIT odpowiedzialny jest za czasowe ogrzewanie samochodu... cokolwiek to oznacza. Co mam zrobić z tym fantem by nie mrugało i było cacy?

Poztam jak włącze nawiew zimnego powietrza to tylke z jednego otworu leci zimne (kratka od góry/pośrodku deski rozdzielczej - z lewej ciepłe z prawej zimne :-)). Obiło mi się o uszy, że gdzieś tam pod maską są jakieś zawory które mogą być za to odpowiedzialne. Dodam, że autko jest z klimą (oczywiście nie działa).

Jeśli ktoś coś to będe wdzięczny...

Pozdrawiam

 

jak miga tzn, że jest zaprogramowany czas uruchomienia tego ogrzewania...wciskając Zite 2x (lub 3) wchodzisz do menu ustawień 1 i 2 czasu grzania (odpowiednio 1 i 2 dioda pod przyciskiem) - nie wiem jak się kasuje.. po ustawieniu czasu się dioda włącza... jak przyjdzie czas i ogrzewanie się włączy to dioda gaśnie.. więc jakby co to max 24h czekania.. :)

co do grzania to jest dużo elektrozaworów pod deską i dzięki nim ciepłe / zimne powietrze leci z róznych dziur...

jak mimo kręcenia temperatura nie zmienia się na wylocie to taki elektrozawór się zaciął lub wogóle nie działa lub sterowanie nim padło...

U mnie 2 razy zdarzyło się, ze się zacięły te elektrozawory... leciało gorące cały czas na 1 stronę... i nic nie dawało rady zmienić...

Wyłączenie silnika na 10 min i ponowne odpalenie pomogło i juz działa tak jak ustawie jak ma byc ciepłe to ciepłe - jak zimne to zimne...

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to oznacza? Samochodzik stoi sobie zaparkowany i nagle się włącza ogrzewanie? To grozi wykończeniem akumulatora...

Właśnie.. przydałoby mi się wiedzieć jak to ZEIT wykasować/wyłączyć...

Nie no mam nadzieje, że tylko podczas jazdy to działa...

Dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co to oznacza? Samochodzik stoi sobie zaparkowany i nagle się włącza ogrzewanie? To grozi wykończeniem akumulatora...

Właśnie.. przydałoby mi się wiedzieć jak to ZEIT wykasować/wyłączyć...

Nie no mam nadzieje, że tylko podczas jazdy to działa...

Dzieki za odpowiedź

 

to prawie dokładnie to oznacza... z tą różnicą, że jest 2 akumulator od tego ogrzewania w bagażniku na prawym błotniku za "obiciem" (...jak to się nazywa??) i jest także urządzenie o nazwie Webasto które działa na benzynę - grzejąc na postoju przez 20 min wodę w chłodnicy... (ale tylko zimą)

 

CO do wyłączania to naciśnięcie 2x ZEIT i ponowne naciśniecie S/R powinno wyłaczyć diodę.. jakaś prosta kombinacja przycisków ZEIT i S/R - nie pamiętam dokładnie bo zawsze jakos prosto do tego dochodzę losowo naciskając... :) poza tym to jest ustawienie DOBOWE co oznacza, że tylko raz programujesz.. i po tym razie musisz programować od nowa.. czyli nie będzie to działać w nieskończoność.. :lol:

 

a właściwie to poszukaj (moich) postów wpisując WEBASTO.. i poczytaj zanim zapytasz... 8)

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio znajomy naprawiał mi nawiew w 735i 90r. niby dmucha itd. ale.. na komputerze zaraz nad przyciskiem ZEIT mruga mi czerwona kontrolka. Z tego co się orientuje ZEIT odpowiedzialny jest za czasowe ogrzewanie samochodu... cokolwiek to oznacza. Co mam zrobić z tym fantem by nie mrugało i było cacy?

 

Wciskasz Zeit 1x wyświetla sie Aus Luft, kiedy wciśniesz Set/reset S/R, włącza sie dmuchawa i na wyświetlaczu jest An Luft (dwie diody migają) Wyłączasz to przyciskając ponownie S/R (diody przestają migać).

 

Wciskasz 2x Zeit - wyświetla sie 1 godzina właczenia przewietrzania (ewentualnie ogrzewania /webasto/ - działa pod warunkiem, że na zewnatrz temperatura spadnie do iluś tam nie pamiętam albo 6 albo 16 st C. Jeśli na wyświetlaczu nie ma żadnej godziny, znaczy to, ze układ nie jest zaprogramowany (programuje się tak jak funkcję code, limit, dist. np.)

Jeśli jest tam jakaś godzina i świeci się dioda nad przyciskiem, wciskamy S/R wówczas dioda Zeit gaśnie, jeśli wcisńiesz S/R ponownie - dioda sie zapali i tym samym zaprogramujesz przewietrzanie, jednocześnie pojawi się pole do wprowadzenia 1 godziny wyłączenia przewietrzania.

 

Jeśli urządzenie o odpowiedniej godzinie się włączy (po zaprogramowaniu) wówczas miga jedna dioda

 

Można programować dwie godziny włączenia i wyłączenia urządzenia (np. rano i wieczorem)

 

Jeśli nad przyciskiem Zeit świecą dwie diody, znaczy to, że przewietrzanie zostało zaprogramowane całkowicie, czyli 1 i 2 godzina włączenia i wyłączenia)

 

Jeśli świeci jedna, to znaczy, że zaprogramowana jest tylko 1 godzina włączenia i wyłączenia (przewietrzanie i tak wyłączy się automatycznie po upływie pół godziny).

 

Tak działa komputer w E34. Z obserwacji wydaje mi się, ze jest to to samo co w E32, dlatego zdecydowałem się odpowiedzieć.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio znajomy naprawiał mi nawiew w 735i 90r. niby dmucha itd. ale.. na komputerze zaraz nad przyciskiem ZEIT mruga mi czerwona kontrolka. Z tego co się orientuje ZEIT odpowiedzialny jest za czasowe ogrzewanie samochodu... cokolwiek to oznacza. Co mam zrobić z tym fantem by nie mrugało i było cacy?

 

Mała poprawka :

 

Wciskasz Zeit 1x wyświetla sie Aus Luft, kiedy wciśniesz Set/reset S/R, włącza sie dmuchawa i na wyświetlaczu jest An Luft (dwie diody migają) Wyłączasz to przyciskając ponownie S/R (diody przestają migać).

 

Wciskasz 2x Zeit - wyświetla sie godzina właczenia przewietrzania (ewentualnie ogrzewania /webasto/ - działa pod warunkiem, że na zewnatrz temperatura spadnie do iluś tam nie pamiętam albo 6 albo 16 st C. Jeśli na wyświetlaczu nie ma żadnej godziny, znaczy to, ze układ nie jest zaprogramowany (programuje się tak jak funkcję code, limit, dist. np.)

Jeśli jest tam jakaś godzina i świeci się dioda nad przyciskiem, wciskamy S/R wówczas dioda Zeit gaśnie, jeśli wcisńiesz S/R ponownie - dioda sie zapali i tym samym zaprogramujesz przewietrzanie.

Gdy wciśniesz ponownie Zeit - pojawi się pole do wprowadzenia godziny wyłączenia przewietrzania.

 

Jeśli urządzenie o odpowiedniej godzinie się włączy (po zaprogramowaniu) wówczas miga jedna dioda.

 

Można programować samą godzinę włączenia lub godziny włączenia i wyłączenia urządzenia Zeit 1 i Zeit 2

 

Jeśli nad przyciskiem Zeit świecą dwie diody, znaczy to, że przewietrzanie zostało zaprogramowane całkowicie, czyli godzina włączenia i wyłączenia

 

Jeśli świeci jedna, to znaczy, że zaprogramowana jest tylko godzina włączenia (przewietrzanie i tak wyłączy się automatycznie po upływie pół godziny).

 

Tak działa komputer w E34. Z obserwacji wydaje mi się, ze jest to to samo co w E32, dlatego zdecydowałem się odpowiedzieć.

 

Nie zdążyłem niestety edytować mojego wcześniejszego postu, przez co musiałem dodać kolejny z małą poprawką.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo użycia wielu kombinacji jakie znalazłem tu na forum nie mogę uruchomić programowania webasto :evil: Co się dzieje???

 

Tzn. w czym jest problem. Opisz sytuację. Moze coś się pomoże. Tak jak napisałem wyżej webasto można zaprogramować tylko wówczas, gdy temp. zewnętrzna spadnie do iluś tam kresek powyżej 0 :D . Jeśli jest zbyt ciepło, webasto się nie włączy, jedynie sama dmuchawa świeżego powietrza.

 

Napisz co robiłeś po kolei, to dojdziemy gdzie jest -der hund begraben- :D

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wejść w tryb ustawienia godzin załączania się webasto. Używałem już wielu kombinacji klawiszy (zeit, zeit+s/r, itd) i nic, cały czas widzę tylko stoper, próbowałem też przy odłączonym czujniki temperatury (-37 st.C) i też nic. Może napisz mi punkt po punkcie jak to jest? Ale nie przypuszczam, żebym był taki tempy :lol:

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wejść w tryb ustawienia godzin załączania się webasto. Używałem już wielu kombinacji klawiszy (zeit, zeit+s/r, itd) i nic, cały czas widzę tylko stoper,

 

W tych komputerach pod przyciskiem Zeit montowano albo stoper albo system ogrzewania/przewietrzania. Jeżeli wyświetla Ci się stoper to widocznie nie masz ogrzewania postojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, siedzi sobie pod maską. Może komp był wymieniany i teraz nie chodzi? Da rady to jakoś odblokować?

 

Kiedyś właśnie tak mi się stało.

 

Siedziałem w samochodzie i chciałem włączyć sobie przewietrzanie, po wciśnieciu 1x Zeit i s/r, coś cyknęło i cisza, żadnego podmuchu, na ekranie zamiast Aus Luft widniał stoper...

Po ponownym włączeniu komputera i przycisniecia Zeit

zamiast programatora przewietrzania zobaczyłem stoper :?: :!: .

 

Zajrzyj pod maskę, na prawym kielichu powinien być taki duży bezpiecznik(w czarnej obudowie), sprawdź, czy się nie przepalił. Następnie sprawdź puszkę bezpieczników, być może znajdziesz przepalony bezpiecznik odpowiedzialny za STANDHEIZUNG.

 

Wiem, ze jest to wina któregoś bezpiecznika, albo ten duży czarny, albo jeden ze skrzynki.

 

Dlatego mówię albo, albo, bo ten problem przerabiałem już bardzo dawno i jakoś dokładnie nie pamiętam, który to był bezpiecznik, w kazdym razie objawy były takie jak u Ciebie, po kontroli bezpieczników - wszytko wróciło do normy.

 

Jak się uporasz z tym problemem, to daj znać.

Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Oczywiście że tak. Po zaprogramowaniu czasu w zależności od tego jaka jest temperatura na zewnątrz auta zostanie uruchomione przewietrzanie lub webasto pod warunkiem że je mamy w aucie. Wszystko to na wyłączonym silniku się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Po zaprogramowaniu czasu w zależności od tego jaka jest temperatura na zewnątrz auta zostanie uruchomione przewietrzanie lub webasto pod warunkiem że je mamy w aucie. Wszystko to na wyłączonym silniku się dzieje.

cholera, E32 mam już ponad 4 lata a nie wiedziałem, że taka opcja jest

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.