Skocz do zawartości

wycie na zimnym


uli12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie moja bejca 2.5tds, jak jest zinna to strasznie wyje-jak odrzutowiec :search: . Dzieje się tak zarówno na biegu jałowym przy dodawaniu gazu, jak i przy przyśpieszaniu. myślałem, że to automat wyje-ale nie to samo jest na biegu jałowym więc skrzynka jest OK. co to może być? jak się rozgrzeje jest dobrze. Może turbina-co wy na to? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuj może o jakie wycie chodzi?

 

Głośny szum powietrza?

Jednostajny dźwięk pochodzenia mechanicznego?

Wysokość dźwięku zmienia się z obrotami czy jest taka sama?

 

Bo na myśl przychodzą mi od razu zacinające się na zimno visco, wyjące łożysko alternatora, ślizgający się pasek wielorowkowy...

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem.....jak odrzutowiec po odpaleniu w czasie jazdy na okralgo po okolo 10 min problem ustawal. W moim przypadku bylo to visco :) wymienilem i problem znikl.

Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprecyzować? to nie jest nic mechanicznego tak jakby przepływ powietrza. wyje jak silniki odrzutowe przy dodawaniu gazu. wisko wymienione było na nowe w niemczech oryginał bmw razem z wiatrakiem. to coś podobnego jakby założył gwizdek na tłumik tylko, że dochodzi to z komory silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od kilku dni mam to samo : czasami silnik wyje jak silnik odrzutowy ale nie wiem skąd dokładnie dochodzi ten dźwięk ( taki jest jakby głośniejszy szum powietrza ).

Najbardziej to słychać,gdy doda się gazu i obroty zaczynają przekraczać 2500 tys.

Nie ważne czy auto jedzie czy stoi .

Przyspieszenie , praca silnika jest poza tym taka sama .

Najdziwniejsze jest to ,że nie dzieje się to zawsze ale tylko czasami .

Myślałem,że to sprężarka klimy się zaciera ale wyłączyłem klimę i dalej to samo .

Co to więc może być : visco , turbo ?

Auto E39 z 2001 530D

Jeśli ktoś przerobił ten temat, to proszę o pomoc .

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.