Skocz do zawartości

smierdzi paliwem


arj14

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem bo nie wiem czemu ale czasem gdy odpalam samochod najczesciej z rana gdy jest zimno i dojade do pracy doslownie kilka km jak wysiade czuc paliwem. ale roznie to bywa czasem wogole nie czuc to sie dzieje nie zawsze,o co tu chodzi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem bo nie wiem czemu ale czasem gdy odpalam samochod najczesciej z rana gdy jest zimno i dojade do pracy doslownie kilka km jak wysiade czuc paliwem. ale roznie to bywa czasem wogole nie czuc to sie dzieje nie zawsze,o co tu chodzi??

kiedyś miałem 318i i jak poszła mi uszczelka pod kolektorem ssącym też tak miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w 320 wyglada - u mnie tez smierdziało paliwem, czasami kilka kropli spadało na podłoze zaraz po pierwszym odpaleniu auta np rano, okazało sie ze przewody paliwowe (i przewod zwrotny) ktore ida do wtryskiwaczy sa metalowe na całej dlugosci (tzn w komorze silnika) za wyjatkiem jednej zlaczki gumowej... Ktora akurat znajdowala sie nad kolektorem wydechowym (pachnie wybuchem troche:) ) No i tak wlasnie guma przepuszczała paliwo ale tylko jak byla zimna, pod wpływem ciepła guma zmienia wlasciwosci i juz nie przepuszczała, pozatym silnik sie rozgrzewał, paliwo wyparowywało i nie było czuc. Jak teraz sobie o tym pomysle to az mnie ciarki przechodza, co moglo sie stac, a jezdziłem tak kilka miesiecy :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapal rano silnik nad sucha nawierzchnia, otworz maske i patrz pod silnik na glebe oraz dla orientacji zagladaj do silnika czy widac jakies wycieki najlepiej z rana prawdopodobnie gdzies ci sie poluzowala lub wyrobila obejma od przewodu paliwa ewentualnie popekal przewod przy obejmie tez to mialem u siebie paliwo mi sie z pod silnika lalo ciurkiem :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz spadków mocy czasami ? Spalanie w normie ? Sprawdź sondę lambda, jak jest uszkodzona to czasami śmierdzi paliwem. U mnie czuć było paliwo na zewnątrz samochodu i w środku też, przez kratki wlotu powietrza. Po wymianie sondy przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.