Skocz do zawartości

Kupno e36 320i coupe!!Pomożcie!


kobiol3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie dawno jeszcze chcialam kupic e39 523i ale stwierdzilem ze nie utrzymam takiego samochodu! Chce e36 320i powiedzcie mi ile to pali na co mam zwracac uwage przy kupnie(koncowka roku 98) ! Jak tym sie jezdzi!?czy 150 koni wystarczy zeby mozna bylo "depnac!"? z gory dziekuje za info!

pozdrawiam

kobiol3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,mialem ten sam dylemat ,w moim przypadku tez zadecydowaly koszty utrzymania. W chwili obecnej nie wyobrazam sobie innego auta jak 3-ojki w coupe. 2.0 moze nie jest rakieta,ale z pewnoscia pozwala na dynamiczne poruszanie sie. Spalanie u mnie to ok 10 l/100 w cyklu mieszanym. Przed zakupem proponuje przeczytac:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4367

Wrazenia z jazdy - niezapomniane :D :dance:

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne tłumaczenie, że nie utrzymasz takiego samochodu. Co do E36 320i to jest na co depnąć ale... apetyt rośnie w miarę jedzenia! Spalanie ok 12l/100km w mieście i ok. 8l/100km w trasie. Części nie są drogie - jest dużo zamienników.

Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy: np. przetarta kierownica i fotel kierowcy świadczą o dużym przebiegu auta, zobacz czy są równe szpary w masce i tylnej klapie, w drzwiach, czy szyby są z jednej serii. Zobacz czy opony nie są łyse z jednej strony (zbieżność). Auto z tego rocznika nie powinno mieć przebiegu więcej niż 150 tyś km.

Może inni się wypowiedzą na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie samochodu BMW?

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dołożył jeszcze żeby przed kupnem przytrzymać go przez jakiś czas przy 3.000 obrotów przez jakieś 3-5 min żeby sprawdzić czy się nie grzeje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z tego rocznika nie powinno mieć przebiegu więcej niż 150 tyś km.

 

 

:lol: tzn ile prawie 10-letni samochod powiniene miec ?? 50.000 ?? 100.000 ??

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto z tego rocznika nie powinno mieć przebiegu więcej niż 150 tyś km.

 

 

:lol: tzn ile prawie 10-letni samochod powiniene miec ?? 50.000 ?? 100.000 ??

 

:lol: Mój 5-letni miał 118kkm, ja w ciągu 7 lat zrobiłem 112kkm więc zakładam że przebieg początkowy był autentyczny. Ale w auto 10-letnie które ma 100-kilkadziesiąt kkm to nie uwierze nawet jak by miało 3 ksiązki serwisowe. Wprawdzie w domu mam auto 6-letnie które ma 48kkm i było nowe kupione w salonie ale wiem ile nim jest jeżdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy normalnym użytkowaniu, auto po dziecięciu latach nie powinno mieć więcej niż 150tyś km. Moje jak miało 10 lat miało przejechane 136 tys km. Średnio co roku robię 15 tys km (jeżdżę chyba wszędzie autem) czyli w 10 lat zrobiłbym 150 tys km. Chodzi mi o to, że jeżeli przebieg dziesięcioletniego auta byłby grubo ponad 150 tyś km to trzeba byłoby się zastanowić czy to nie jest wysłużone auto z jakiejś firmy. W tym przypadku mowa o BMW Coupe więc raczej nie było na firmę a przeieg - sami wiemy jak w większości przypadków auto jest "odmładzane".
Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.