Skocz do zawartości

Świeci sie lampa od DSC - o co chodzi ??


Transporter

Rekomendowane odpowiedzi

NO i pojawił mi sie pierwszy problem (mam nadzieje, że ostatni)...

 

kiedy odpalam autko, zapalają sie kontrolki, po czym standardowo gasną, dzieje się tak również z kontrolka od DSC jednak po chwili ona sie znów zapala i już świeci na dobre...Oczywiście wszystko inne działa jak należy...

Czy ktoś z Was miał coś podobnego, albo wie od czego to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC to jest kontrola trakcji ale u mnie oświeca się z ABS bo mam uszkodzony czujnik ABS przy jednym kole i ponoć obojętnie który systym nie działa to drugi wtedy też nie działa bo są z sobą powiązane . musisz podjechać do warsztatu by to zdiagnozować komputerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz awarię kontroli trakcji. Trzeba zdiagnozować na komuterze i to dobrym. U mnie świeciło ASC i komputer wskazał na linkę sterującą przepustnicą, okazało się że zacina się w pancerzu. Wymieniłem i jest ok - linka 40 zł w ASO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z frontu...

 

Pojechałem z tym do firmy WFK w Wejherowie (Polecam Firmę).

Okazało się, ze padł czujnik od kontroli trakcji (312 zl) plus robocizna - razem wyszło 460 zl. Walka jednak z DSC trwała długo, gdyż trzeba było ustawić koła i kierownice odpowiednio, by komputer wiedział w jakim jest położeniu i kierownica i koła...

Wszystko było by OK, gdyby nie to, ze kontrolka od DSC znów zaczęła się palić tzn. raz sie pali, a raz nie...wydaje mi sie, ze to może być raczej wina czujnika przy kole, niż kompa...ale zobaczymy,a może ktoś z Was miał już podobne przejścia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działało dsc i nie miałem świateł cofania. Okazało się ze miałem licznik zmieniony na licznik od e39 ale w automacie.

Pozatym przy zmianie licznika trzeba zakodować poprawny klucz kodowy i ustawić to z kolumną kierownicy. Teraz wszystko mi działa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na razie wygląda na razie tak, ze raz DSC działa i jest wszystko OK, a innym razem DSC sie wyłącza (świeci sie lampka) i tyle... Jeszcze nie udało mi sie zauważyć od czego zależy to czy działa czy nie...

W każdym razie teoria z padniętym czujnikiem skrętu kierownicy wydaje mi sie taka średnia, gdyż gdyby tak naprawdę było to kontrola trakcji byłaby wyłączona cały czas, a nie od czasu do czasu....

Od wczoraj (tak mi się wydaje, że od wczoraj) doszedł taki dziwny dziek gdzieś z kolumny kierownicy jakby coś gdzieś obcierało...

 

Już nie wiem co o tym wszystkim myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.