Skocz do zawartości

E32 tylko gorący nawiew


tommy895

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z moją siódemeczką, a mianowicie leci cały czas tylko gorący nawiew (zwykły nawiew nie klima).

Obojętnie jak posteruje gałkami cały czas leci ciepłe powietrze.

Ktoś mi mówił że na szybe i nogi leci i tak cały czas ciepłe, no ale to nie rozwiązuje problemu bo nawiew do wnętrza autka i tak nie da sie regulować.Niby coś tam słychać jak te szufladki sie przestawiają ale nie da sie temp.regulować.

Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem..poczyściłem...podłączyłem na sucho a tam nic...zmierzyłem kabelki które idą do elektrozaworu...a tam też nic,,i wszystko jasne..zastanawiam sie czy to nie jest wina modułu który jest pod tapicerką od strony pasażera..wiem że on steruje całym tym nagrzewem więc moze jak on jest padnięty to nie daje napięcia jak trzeba...

jak ktoś ma jakieś pomysły to prosze o pomoc...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja typuję na elektrozawór

 

W BMW częściej padają niż panele sterowania :modlitwa:

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Kolego możesz napisać o jakie miecze elektryczne tutaj chodzi?...to ten moduł czy coś innego?

 

Jutro daje auto do elektryka z innym problemem więc mógłby i to zobaczyć..jak możecie to luknijcie na posta o temacie "Nie wyłącza napięcia nawet po wyłączeniu stacyjki BMW E32"..dzięki wielkie za pomoc i pozdro BMW-ymiataczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie!

 

Mam ten sam problem,non stop leci gorace powietrze na szybe i nogi srodkiem zimne, nied asie tego cieplego wylaczyc...

 

Zmienilem elektrozawory i nadal lipa, nic sie nie zmienilo :(

Czy to moze byc to samo co u kolegi wyzej?

 

I czy ta wymina mieczyka pomogla jednak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono :)

Dzisiaj stałem się właścicielem 730i i mam podobny problem co przedmówcy. Cały czas leci gorące powietrze. Wiem że klima jest pusta i po niedzieli do naładowania jedzie. Ale jest jeszcze jeden zonk, mianowicie na wyświetlaczu mam cały czas temperaturę -30*. Czy to może być wina czujnika temp zew że jest taka idiotyczna temperatura na wyświetlaczu czy może pusta klima ?

 

Trochę poszperałem ale nic nie znalazłem, może za słabo szukałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodź po żadnych szrotach, czy sklepach bo ten u ciebie też da się przywołać do porządku. Masz jakieś podstawy wiedzy na temat lutowania?

Jeżeli tak to co najwyżej bedziesz musiał kupić trochę cyny i ci najwyżej takie dwa białe "prostopadlościany" :D - prawdopodobnie cewki. To one albo sie poodlutowywały albotrzeba je bedziewymienić. Zazwyczaj pomaga dokładne przelutowanie tych elementów na układzie scalonym tego 'miecza" i po sprawie.

powodzenia.

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiszę jeszcze że miecz "odpowiedzialny" jest za siłę nawiewu a nie za jego temp. (to są tylko moje uwagi jako mechanika domowego). Problem z nawiewem ciepła do środka dokładnie tak jak to opisaliście górą i na nogi rozwiązałem przez rozebranie prawie całej półki i ustawienie klap, które się tam znajdują. One są odpowiedzialne za wlot ciepłego powietrza ( bo jak wytłumaczyć tylko nogi i szybę). Zawieszenie elektozaworów powoduje błędy w całym układzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiszę jeszcze że miecz "odpowiedzialny" jest za siłę nawiewu a nie za jego temp.

Jak to za siłę nawiewu? to znaczy, że te tranzystorki będą odpowiedzialne za to że mi wieje bardzo słabo nawet na max odkręceniu regulatora???

Bo ja byłem pewien, że to sprawka silniczka nawiewu a dokładnie jego wytartych szczotek.

Rozwiń swoją myśl, bo jeżeli masz rację to nie będę musiał spędzić dnia na dobieraniu się do silniczka

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiszę jeszcze że miecz "odpowiedzialny" jest za siłę nawiewu a nie za jego temp. (...)

 

Czyli reasumując co napisałeś, za to że mi wieje ciepłym do środka cały czas odpowiedzialne są elektrozawory w komorze silnika ?? No bo taki wniosek wyciągnąłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa problemy i do każdego kilka rozwiązań. Nie oczkujcie że ktoś napisze wam dokładnie co zrobić bo poprostu się nie da. Siła nawiewu to zarówno szczotki bądź uszkodzenie jednego z wentylatorów, jak i uszkodzony miecz ( oba tematy już przerobiłem na własnej skórze tzn. bmce) moja propozycja - łatwiej wyciągnąć miecz i napoczątek sprawdzić kostkę zasilającą lubią się przepalić, temat nawiewu gorącego powietrza jeżeli macie dostęp do elektrozaworów bez kupowania to wymienić. Jeżeli to one to po temacie a jeżeli nie to pech. Rozebranie kokpitu tak żeby się dostać do tych klap o których pisałem wcześniej to dużo zabawy. Ale klapy sterowane są przez taki ( tu problem z fachowym nazywnictwem) wielobok, który umieszczony jest na wysokości schowka (po lewej). W momencie kiedy zmieniacie nasawiemia nawiewu on obracając sie rusza właśnie tymi klapami. Zamocowny jest na wieloklinie więc przeskoczenie nawet o jeden ząbek spowoduje że któraś z tych klap nie zamknie się lub nie otworzy do końca (gorsze to pierwsze). Po lewej stronie po wyjęciu schowka oczywiście. Jeżeli jeszcze coś jest nie jasne to piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.