Skocz do zawartości

kierownica dziwny objaw


szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z kierownicą. A mianowicie gdy auto jest zimne podczas mrozu gdy skręcam kierownicą słychać taki metaliczny pisk coś jak by się obcierało (blacha o blachę). Odgłos cichnie gdy auto się zagrzeje w środku. Popmpa wspomagania jest raczej OK. Olej czysty, kierownica pracuje z równomiernym obciążeniem. Pompa tych dźwięków nie wydaje, gdyż na zimnym zilniku sprawdziłem po otwarciu maski czy słychać ten dźwięk. Na moje ucho ten dźwięk dochodzi gdzieś jakby zaraz z za koła kierownicy.

Wcześniej miałem podobny przypadek: zacinała mi się stacyjka (w pozycji rozrusznik i trzeba było ręcznie cofać kluczyk), juz miałem kupić nową stacyjkę, wcześniej posmarowałem jednak kluczyk WD40 i kilka razy go do stacyjki. Po problemie śladu nie ma już przez kilka miesięcy. Stacyjka się nie zacina.

 

Auto to e36 318 92r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pisałem o tym problemie.

Mam to samo u siebie. Chłopaki polecali nasmarować styki kierownicy z kolumną.

Prosta sprawa ale trzeba zdjąć kierownice, ja się chciałem scfanić i wlanąłem WDkiem, troszke pomogło, ale nie jest to żądany efekt.

Dziwne jest to że jakby chodziło tylko o smarowanie to na rozgrzanym silniku tez by piszczała, a nie piszczy?

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zaczęła piszcze zimą, ale może to nie efekt zimna tylko nadszedł czas. Przestaje piszczeć moim zdaniem z dwóch przyczyn (albo sie robi ciepło w aucie, albo to wpływ wykonania ruchów kierownicą i rozgrzania tego co piszczy czy coś w tym stylu).........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Piszczy gdy jest zimniej, ponieważ resztka smaru która została przy niskiej temperaturze nie ma właściwości smarowniczych. Jak się wnętrze ogrzeje z tej resztki robi się taki jakby film i wtedy smaruje po japońsku czyli jako tako :) Ja zdjąłem kierownicę nasmarowałem i piski zniknęły :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.