Skocz do zawartości

1,8i niesystematyczne dławienie na niskich obrotach


oolleeyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam e30 1,8i M40 po robieniu głowicy, wtrysków i hydro (komplet) i raz na jakiś czas gdy odpalam auto (przeważnie na zimnym) dławi mi się od dołu i nie chce jechać, raz się odetka i wystrzeli jak z procy a czasem jak odpuszczę głuchy pedał gazu to zdycha. Kable wymieniałem 6 miesięcy temu. W momencie gdy sie dławi ma dziwny pogłos i odroty spadają do ok 400 - 500 a ekonomizer paliwa spada raz na 0 a raz na maxa.

 

PROSZĘ O POMOC !!!

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczysc krkowy, przeczysz przeplywke, przy okazji ich wyjmowania sprawdz czy rury dolotowe sa cele( te od krkokowego tez) poczym skasuj komputer( instrukcja w zrob to sam) i sprawdz co sie stanie.moze byc tak ze bedzie idealnie ale jesli taka kosmetykanie pomoze to muszisz posprawdzac dokladniej ( najlepiej podmienic od kogos krkowy i przeplywke)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję Wam za niezbędne poradny, zrobiłem tak jak mówiliście, pezepływka krokus sonda wszystko przeczyszczone i napewno osad który się tam znajdował również się przyczynił do dławienia się motoru i nawet było trochę lepiej ale to jeszcze nie fabryka :)

 

Nie zgadniecie co się okazało, za którymś razem patrzyłem bezczynnie na silnik szukając dziury w całym i nagle dopatrzyłem się małej dziurki, a nawet ich trzech na wężu łączącym przepływomież z kolektorami, no więc podmianka na nowy za 71 zł i furmanka lata że aż miło.

 

Raz jeszcze dziękuje za pomoc.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.